![](https://static.tildacdn.com/tild3764-6536-4335-a565-356434356238/debfb73e89c314873e88.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3830-6539-4665-a533-313665633461/3b00e711c4784127cec4.jpg)
Новий круглий «сухий» фонтан - найбільший в Україні, зауважив під час церемонії відкриття Харківський міський голова Геннадій Кернес. Діаметр водограю - 36 метрів, він складається з 7 кілець, 150 струменів, які б’ють на різну висоту: від 2,2 до 5,5 м. Також фонтан обладнано світлодіодними лампами з незліченною кількістю варіантів підсвічування.
![](https://static.tildacdn.com/tild6161-6132-4561-b235-326162613130/79f962ddc62fb6c5300c.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6538-3365-4433-a462-326266363163/efbfe3d58b1b1cce64ef.jpg)
«Упевнений, що відроджений сквер біля університету імені Каразіна сподобається не тільки студентам, а й усім харків'янам, стане улюбленим місцем прогулянок для містян і гостей Харкова» - сказав Геннадій Кернес.
![](https://static.tildacdn.com/tild6435-6662-4530-b432-313332386662/d3b9f8c039011ab5ae0f.jpg)
Керують фонтаном за допомогою автоматичної панелі. Змонтували і систему оборотнього водопостачання, яка забезпечує рециркуляцію води та її очищення.
Також комунальники впорядкували територію навколо водограю – сквер на площі Свободи. Там розбили нові клумби, реконструювали пішохідні доріжки, встановили лави та нові ліхтарі, висадили квіти та кущі, засіяли газони, якими можна ходити.