НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Олена Гречаніна про допомогу лікарям-генетикам Харкова

Попри всі перешкоди повномасштабної війни, харківські лікарі-генетики працюють на повну силу, допомагаючи людям з рідкісними хворобами. Підтримує колег Олена Яківна Гречаніна - засновниця Харківської школи клінічної генетики та багаторічна керівниця Харківського спеціалізованого медико-генетичного центру, відомого далеко за межами України. Вона розповіла, що за власні стипендії Почесного громадянина Харкова та Харківської області реалізовано багато корисних проєктів.

«Разом із меценатами та групою почесних громадян Харківської області в воєнний шпиталь ми придбали сучасне обладнання. Воно стане медикам в пригоді в операціях», - розповіла Олена Яківна, яка до того ж є депутаткою Харківської обласної ради від фракції «Успішний Харків».

На стипендії Почесного громадянина Харкова вона покращила умови роботи колективу Харківського спеціалізованого медико-генетичного центру. Зокрема, там відремонтували підвал, перетворивши його на укриття.

«В центрі за кошти стипендії був проведений ремонт підвального приміщення, створили умови для проживання 50 людей. За особисті кошти придбала необхідне обладнання для забезпечення життєдіяльності працівників центру. Це дає їм можливість максимально зосередитись на професійних проблемах», - зазначила Олена Гречаніна.

Окрім того, за ініціативи депутатки на території медико-генетичний центру висадили фруктові дерева й зробили клумби.

Довідка. У 2007 році Олена Яківна Гречаніна стала Почесним громадянином міста Харкова, у 2016 - Почесним громадянином Харківської області.

Харківський спеціалізований медико-генетичний центр рідкісних (орфаних) захворювань - унікальна установа не тільки для Харкова, але і для всієї України. Він входить в структуру міжнародного науково-навчально-лікувального об'єднання «Генетика». Тут працюють генетики і рентгенологи вищої категорії, які надають такі послуги:

  • генетичний моніторинг вроджених вад розвитку;
  • скринінг новонароджених;
  • рання діагностика й патогенетична терапія спадкових хвороб;
  • консультація генетика та розробка індивідуального плану лікування;
  • біохімічні дослідження.

В центрі розробили унікальні програми для допомоги дітям з вадами розвитку.