НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Степан Масельський: Робочі плани по Ізюмському району виконуються за графіком

Початок вересня 2022 року: ЗСУ здійснили успішний контрнаступ на Харківщині, звільнивши більшість окупованих територій регіону. Першим містом, з якого стартувала ця масштабна операція, стала Балаклія. Про її звільнення рік тому 8 вересня повідомив президент Володимир Зеленський. А 10 вересня ЗСУ були в Ізюмі. Минув час. Як сьогодні після жахіття окупації відновлюється Ізюмський район та готується до майбутньої зими, розповів на брифінгу начальник Ізюмської РВА і депутат Харківської обласної ради від фракції «Успішний Харків» Степан Масельський.

За його словами, станом на 1 вересня на Ізющмині продовжуються відновлювальні роботи. Виконуються вони за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та місцевих бюджетів.

Так, розпочався капітальний ремонт адміністративної будівлі міської ради в Ізюмі, яка була повністю зруйнована через бойові дії. У селі Нова Гусарівка ремонтують багатоквартирні житлові будинки, такі ж роботи проводяться і в Балаклії.

Окрім того, в Ізюмі розпочнуться відновлювальні роботі у трьох багатоквартирних будинках вже у цьому місяці. Щодо дев՛яти будинків - там розробляється відповідна проектно-кошторисна документація.

Про опалювальний сезон: як проходить підготовка до зими

«У рамках підготовки до нового опалювального сезону ми поставили завдання підготовити й відновити ті об՛єкти, які можливо (вони не зазнали значних руйнувань). Із 839 житлових будинків маємо готовність порядка 500. Найскладніша ситуація - у місті Ізюм. Всі розуміють причину цього - там дуже значні руйнування, які потребують і фінансових ресурсів, і часу, щоб все відновити», - розповів Степан Масельський.

Як зазначив депутат, опалювальний сезон у районі планується розпочати вчасно. Для цього будуть підготовлені об’єкти у Балаклійській, Барвінківській, Савінській, Донецькій громадах. Виключення - Ізюмська та Борівська (там величезні руйнування й постійні обстріли).

«Якщо говорити про критичну інфраструктуру, то сьогодні у плановому режимі проводяться роботи щодо підготовки котелень, теплових і водопровідних мереж. Енергетики працюють над відновленням електромереж. Усі робочі плани, які є у нас по Ізюмському району на сьогодні, виконуються за графіком. По деяким критеріям ми їх навіть випереджаємо», - поділився Степан Масельський.

Але попри оптимістичний настрій, є і проблеми. Наприклад, у частині Оскільскої громади не відновлено електропостачання через замінованість місцевості.