Як розповіла Тетяна Столяренко, яка очолює депутатську групу з ґендерних питань в облраді, протягом останнього десятиліття міста по всьому світу інвестують кошти в створення ґендерних паспортів, впровадження ґендерно чутливого бюджетування та створення інструментів моніторингу.
«Запровадження інструментів ґендерного аналізу допомагає представникам органів місцевого самоврядування ухвалювати якісні управлінські рішення на користь своєї громади. Я дуже пишаюся, що Харків йде цим шляхом. Розвитком ґендерно чутливої політики наша депутатська група також займається і на рівні області. Основні цілі, які ми прагнемо втілити у життя – це забезпечення рівних прав і можливостей для різних соціальних груп, удосконалення законів і державної політики з метою подолання наявних ґендерних проблем, здійснення моніторингу досягнення цілей і виконання обіцянок щодо ґендерної рівності», - зазначила депутатка.
Позитивну думку щодо проведення ґендерного аналізу в громадах висловив також керівник обласної фракції «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Кирило Кернес.
«Це допоможе краще зрозуміти, які послуги потрібні на місцях, враховуючи потреби чоловіків та жінок із різних соціальних груп. Тим більше, в Харківській області вже є успішний досвід, коли на основі ґендерного аналізу сформували дорожню карту покращення послуг. Окрім того, вважаю важливим посилення на Харківщині кадрового потенціалу жінок-лідерів і їх мотивації балотуватися на місцевих виборах, брати участь у процесах ухвалення рішень на місцевому та регіональному рівнях, керуючись принципами ґендерно чутливого управління. З колегами по депутатській групі та по фракції «Блок Кернеса - Успішний Харків» в обласній раді всіляко будемо це підтримувати», - наголосив він.
Нагадаємо, фракції політичної партії «Блок Кернеса – Успішний Харків» у міській та обласній радах утворили депутатські групи з ґендерних питань. Міську групу «За гендерну рівність» очолила Світлана Кіриченко, обласну групу - Тетяна Столяренко.