НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Проведення ґендерного аналізу в громадах допоможе краще зрозуміти, які послуги потрібні на місцях. Кирило Кернес

У Харківському дипломатичному клубі відбувся WORKSHOP «Використання інструментів ґендерно чутливого аналізу для формування міських та обласних програм». Захід проведено за підтримки керівника Харкова Ігоря Терехова та Благодійного фонду імені Кернеса. Модератором і співорганізатором WORKSHOP стала депутатка обласної рад від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Тетяна Столяренко. Разом з нею модерувала захід депутатка міської ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Світлана Кіриченко.

Як розповіла Тетяна Столяренко, яка очолює депутатську групу з ґендерних питань в облраді, протягом останнього десятиліття міста по всьому світу інвестують кошти в створення ґендерних паспортів, впровадження ґендерно чутливого бюджетування та створення інструментів моніторингу.

«Запровадження інструментів ґендерного аналізу допомагає представникам органів місцевого самоврядування ухвалювати якісні управлінські рішення на користь своєї громади. Я дуже пишаюся, що Харків йде цим шляхом. Розвитком ґендерно чутливої політики наша депутатська група також займається і на рівні області. Основні цілі, які ми прагнемо втілити у життя – це забезпечення рівних прав і можливостей для різних соціальних груп, удосконалення законів і державної політики з метою подолання наявних ґендерних проблем, здійснення моніторингу досягнення цілей і виконання обіцянок щодо ґендерної рівності», - зазначила депутатка.

Позитивну думку щодо проведення ґендерного аналізу в громадах висловив також керівник обласної фракції «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Кирило Кернес.

«Це допоможе краще зрозуміти, які послуги потрібні на місцях, враховуючи потреби чоловіків та жінок із різних соціальних груп. Тим більше, в Харківській області вже є успішний досвід, коли на основі ґендерного аналізу сформували дорожню карту покращення послуг. Окрім того, вважаю важливим посилення на Харківщині кадрового потенціалу жінок-лідерів і їх мотивації балотуватися на місцевих виборах, брати участь у процесах ухвалення рішень на місцевому та регіональному рівнях, керуючись принципами ґендерно чутливого управління. З колегами по депутатській групі та по фракції «Блок Кернеса - Успішний Харків» в обласній раді всіляко будемо це підтримувати», - наголосив він.

Нагадаємо, фракції політичної партії «Блок Кернеса – Успішний Харків» у міській та обласній радах утворили депутатські групи з ґендерних питань. Міську групу «За гендерну рівність» очолила Світлана Кіриченко, обласну групу - Тетяна Столяренко.