НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Куп'янську обговорили поліпшення якості медичних послуг у громадах

Заступниця голови обласної ради Тетяна Біловол взяла участь в адвокаційній кампанії з питань ефективної організації медицини в громадах, яка відбулася в Куп'янській міській раді.

Учасники адвокаційної зустрічі обговорили, що впливає на бюджет громади, як зробити здоров'я людей пріоритетом, як організувати ефективну мережу надання медичної допомоги і домовитися про співпрацю.

Як розповіла Тетяна Біловол, адвокаційні кампанії в рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громадах» дуже важливі для голів громад, а також керівників медичних установ.

«На таких заходах експерти приділяють увагу юридичним аспектам організації надання медичної допомоги, питанням залучення інвестицій і створення дієвих цільових місцевих програм для збереження здоров'я населення. Отримавши такі теоретичні знання, грамотний керівник однозначно зуміє втілити їх на практиц», - зазначила заступниця голови обласної ради.

Довідка. Проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» заснований у вересні 2018 року, термін його реалізації - 32 місяці. Він виконується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевої влади та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом. Реалізується Харківською обласною радою в партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування області, ГО «Агенція змін «Перспектива» і ГС «Українсько-німецька медична асоціація».

В рамках проекту відбулося два етапи конкурсу міні-грантів, 25 переможців отримали сучасне медичне й лабораторне обладнання для центрів первинної допомоги. Крім того, проведено тренінги для адміністративних команд центрів первинної медико-санітарної допомоги, сімейних лікарів, навчальні тури, ярмарки вакансій та здоров'я, просвітницькі кампанії на території різних громад.

Адвокаційні кампанії вже відбулися для громад Харківського, Красноградського, Богодухівського, Ізюмського, Чугуївського районів, попереду ще три аналогічні зустрічі.