НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Важливість закордонних відряджень Харківського міського голови Ігоря Терехова під час війни

Закордонні відрядження Харківського міського голови Ігоря Терехова відіграють невід’ємну роль у забезпеченні стабільності та безпеки міста під час війни. Шляхом розвитку дипломатичних стосунків, залучення інвестицій та отримання гуманітарної підтримки мер забезпечує необхідні ресурси для відновлення Харкова та захисту городян. Це важливо не лише для міста, а й для всієї країни, що підкреслює цінність роботи локальних лідерів у глобальних контекстах.

Цього тижня Ігор Терехов перебував у службовому відрядженні, представляючи місто Харків у Німеччині та Польщі. Які питання та проблеми обговорювались на міжнародній арені - в нашому інформаційному дайджесті.

Залучення інвестицій

Ігор Терехов у Нюрнберзі (Німеччина) обговорив можливості співпраці німецького та харківського бізнесу з виконавчим директором місцевої Торгово-промислової палати Маркусом Летшем та директором департаменту економічного співробітництва організації Крістіаном Хартманом.

Сторони зупинилися на ключових елементах, необхідних для залучення прямих іноземних інвестицій у відновлення Харкова. Ігор Терехов запропонував представникам Торгово-промислової палати Нюрнберга розглянути можливості розширення їхньої діяльності в Україні та Харкові. Мер наголосив на тому, що, попри війну, сьогодні місто здатне задовольнити потреби німецьких компаній у кваліфікованих кадрах.

«Нам вже зараз треба створювати економічну модель відновлення України та Харкова і бути повністю готовими відбудувати все, що зруйнував ворог, щойно закінчиться війна. І ви як найбільш обізнана у потребах своїх підприємців організація можете стати ланкою, який налагодить системну і плідну співпрацю між німецьким бізнесом та нашим містом. Незважаючи на війну і великі руйнації, ми зберегли виші, заклади професійної освіти та, головне, професорсько-викладацький склад», - зазначив Ігор Терехов.

За словами Маркуса Летша, до Німецької торгово-промислової палати входить 150 тис. підприємців з усієї країни, переважна більшість яких представляє саме малий та середній бізнес.

Зустріч з німецькими забудовниками

Ігор Терехов також зустрівся з представниками німецької будівельної галузі, які поділилися досвідом розбудови житлової інфраструктури. У заході взяли участь керівник Житлової ініціативи для Східної Європи Кнут Хеллер, директор компанії «Нюрнберзька муніципальна компанія з питань нерухомості та будівництва житла» (WBG) Ральф Шекір і директор Департаменту будівництва міста Нюрнберг Даніель Ульріх. Метою зустрічі була розробка Концепції муніципального житла для міста Харкова на прикладі Нюрнберга.

За словами німецьких забудовників, відновлення Харкова після війни має відбуватися за неприбутковою моделлю, схожою на той процес, який відбувався в Нюрнберзі після Першої світової війни.

Ігор Терехов зазначив, що внаслідок збройної агресії рф близько 150 тис. харків’ян залишилися без даху над головою, тож питання надання житла є одним з головних, і міська влада має намір залучати для цього фінансування європейських банків.

Мер обговорив з німецькими забудовниками інновації в будівельній галузі на прикладі міста-побратима Нюрнберга та подальшу співпрацю, яка сприятиме розвитку Харкова.

Підтримка міжнародних партнерств

Ігор Терехов під час робочої поїздки до Німеччини провів у Нюрнберзі зустріч з депутатами Соціал-демократичної партії. Він подякував німецькому народу за підтримку та зазначив, що Україна все ще потребує військової допомоги, щоб захистити українців та повернути свої території. Ігор Терехов також повідомив, що за час повномасштабної війни росія пошкодила кожен другий житловий будинок та більше половини всієї кількості шкіл та дитсадків у місті.

«Це війна за наше право називатися нацією, за наш європейський вибір та за демократичні цінності всього світу. Щоб ви розуміли, з якими нелюдами ми маємо справу, я наведу лише один приклад: під час обстрілів Харкова 23 січня цього року загинуло 11 мирних жителів, серед яких була маленька дитина. Ще понад 70 опинилися в лікарнях. Хтось із цих людей спав удома в ліжку, хтось вийшов на прогулянку, хтось повертався з роботи. Нам потрібна ваша допомога та перемога у цій війні, щоб ніколи більше такого не допустити», - зазначив міський голова.

Перемовини з представниками уряду Баварії

Ігор Терехов 6 лютого відвідав з робочим візитом Мюнхен - столицю федеральної землі Баварія (Німеччина). Там мер зустрівся з представниками баварського уряду, зокрема, з міністром з європейських та міжнародних справ Еріком Байсвенгером.

Ігор Терехов подякував німецькому народу за підтримку Харкова та України в цей непростий час, а також зазначив, що подальша допомога світової спільноти є вкрай важливою для перемоги українського народу у війні проти російського агресора.

Також під час зустрічі сторони обговорили можливості співпраці у питаннях відновлення в Харкові пошкодженої інфраструктури та повернення харків’ян додому.

Даллас - місто-партнер Харкова

Харківський міський голова Ігор Терехов та мер американського міста Даллас (штат Техас) Ерік Джонсон 6 лютого в режимі онлайн підписали декларацію про партнерство між містами. Також у заході взяв участь Генеральний консул України в Г'юстоні Віталій Тарасюк.

Під час зустрічі Ерік Джонсон зазначив, що в березні 2022 року в Далласі була ухвалена резолюція, в якій засуджувалося вторгнення російської федерації в Україну. Ігор Терехов подякував колезі за підтримку.

«Ми цінуємо вашу позицію щодо вторгнення рф в Україну. Підтримка народу США для нас є дуже важливою. Адже сьогодні ми відстоюємо демократію всього світу та сплачуємо за це дуже серйозну ціну. Впевнений, що ця угода стане імпульсом розвитку наших взаємовідносин. Найближчим часом наші команди розроблять покроковий план співпраці, який ми будемо втілювати разом», - зазначив мер Харкова.

Про що говорив з громадою Нюрнберга

Ігор Терехов 6 лютого зустрівся з громадою німецького міста-побратима Нюрнберга. Захід пройшов у форматі відкритого діалогу. У ньому взяли участь члени Асоціації побратимства, харків'яни та мешканці Нюрнберга, які мали змогу поставити меру будь-які питання.

Ігор Терехов розповів їм про поточну ситуацію в Харкові, а також вкотре подякував німецькому народові за потужну підтримку України.

«Ми обговорили виклики, які постають перед нами в умовах війни, та поділилися своїм повсякденням. Радий був побачити земляків і почути від них, що вони хочуть повернутися додому. Дякую за таку можливість голові Асоціації побратимства «Харків-Нюрнберг» Антьє Ремпе, її колезі Александру Лісаку та всім, хто докладає зусиль для допомоги нашим людям як у Німеччині, так і в Харкові!» - зазначив міський голова, коментуючи зустріч.

Зустріч з мером Варшави

7 лютого Ігор Терехов провів робочу зустріч з мером польської столиці Рафалом Тшасковським.

Очільник Варшави зазначив, що Польща, попри все, й надалі підтримуватиме Україну під час війни з російським агресором і після її завершення.

«Ми готові допомагати українцям у нелегкій боротьбі за свободу. Польське суспільство завжди стоятиме на вашому боці, адже розуміє, що йдеться і про нашу безпеку також», - наголосив Рафал Тшасковський.

Ігор Терехов подякував народу Польщі за підтримку, яку він надає українцям з першого дня повномасштабного вторгнення, та висловив сподівання, що разом з іноземними партнерами Україні вдасться наблизити перемогу.

Увага міжнародних ЗМІ

Ігор Терехов в інтерв’ю італійській щоденній газеті «Корр'єре делла Сера» прокоментував інформацію щодо можливого повторного наступу армії рф на Харків.

«Не можу знати, чого бажає президент російської федерації. Цього ніхто не може знати та розуміти. Але це і неважливо. Важливо те, що ми будемо захищати свою країну та не дамо можливості просуватися російським військам. Сьогодні Харків більш підготовлений. Два роки тому ми й не думали, що буде повномасштабна війна, а зараз ми у цій війні вже два роки», - зазначив Ігор Терехов.

Говорячи про харків՛ян, мер зазначив, що до повномасштабного вторгнення у місті проживало близько 2 млн осіб, зараз - 1,3 млн.

«На початку повномасштабної війни містяни почали активно евакуйовуватися з Харкова, і в березні в місті залишилося близько 300 тис. мешканців. Половина з них жила в метрополітені. Після цього у нас було чотири хвилі повернення харків’ян», - розповів мер.

Він наголосив, що, попри посилені обстріли Харкова з кінця грудня, небагато людей зараз виїжджають з міста.