НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова. Інформаційний дайджест

У 2021 році команда «Успішного Харкова» підтримала кандидатуру Ігоря Терехова на позачергових виборах міського голови. З того часу ми сконсолідувались і працюємо всі як один заради того, щоб Харків розвивався. Є багато ідей і реалізованих проєктів, про які будемо говорити. Презентуємо перший щотижневий дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова.

Будівництво центру біля Саржиного Яру

Харківський міський голова Ігор Терехов закрив питання будівництва багатофункціонального простору біля Саржиного Яру. За словами заступника директора Департаменту житлово-комунального господарства Євгена Пасенова, департамент не захистив перед мером міста технічне завдання та локацію для будівництва.

«Ігор Терехов поставив завдання скасувати тендер. Найближчим часом буде оголошено інший - на будівництво сучасного укриття, здатного витримати ракетний удар. Паралельно з цим іде робота з пошуку нового місця будівництва», - зазначив Євген Пасенов.

Тендер на проєктування безпечного багатофункціонального центру оголосять лише після ретельного аналізу технічного завдання, яке відповідатиме викликам воєнного часу. Про це 15 серпня в ефірі національного телемарафона повідомив міський голова Ігор Терехов.

Він зауважив, що локацію для будівництва сучасного укриття міська влада обере разом з громадськістю.

«Простір потрібно збудувати під землею, і ми разом з громадськістю вирішимо, на якому місці він буде побудований. Це підземне укриття дуже важливе для міста Харкова. Технічне завдання буде ретельно проаналізоване, і тільки тоді оголосимо тендер на його проєктування, а потім - будівництво», - зазначив Ігор Терехов.

Робота на перспективу: підпис Декларації доброчесності

Зустріч Харківського міського голови Ігоря Терехова та голови Національного агенства з питань запобігання корупції Олександра Новікова відбулася 15 серпня у Харкові. Сторони підписали Декларацію розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування.

Ігор Терехов зазначив, що прозорість роботи місцевої влади - ключовий пріоритет для міжнародних партнерів, тому підписання цього програмного документу стане ще однією перевагою Харкова у процесі залучення фінансових ресурсів на його відновлення.

«Ми прагнемо якнайшвидше відбудувати зруйновані будинки та інфраструктуру. Для цього нам необхідно запевнити інвесторів, готових вкладати кошти у Харків, у нашій відкритості та прозорості, надати гарантії збереження їхніх коштів та їх цільового використання. Тож я щиро радію, що нам вдалося сьогодні зробити те, що ми так давно планували, - приєднатися до Декларації розбудови доброчесності», - підкреслив мер Харкова.

Міжнародна співпраця

16 серпня Харківський міський голова Ігор Терехов обговорив питання відбудови міста з представниками державної адміністрації Баварії та міста-побратима Нюрнберга. Він подякував Німеччині за потужну підтримку харківʼян протягом останніх півтора року та запросив окреслити напрямки для майбутньої співпраці.

«Ви дійсно дуже багато зробили. Дякую за кошти на реконструкцію нашої котельні, що була пошкоджена обстрілами, за дизель-генератори, які рятували людей в блекаути, за пункти незламності. Але зараз ми стикаємося вже з новими викликами. І для їх подолання теж потребуємо вашої підтримки. Це стосується ремонту соціальної інфраструктури, відновлення пошкоджених шкіл та дитсадків», - зазначив Ігор Терехов.

Німецькі партнери відновлять дві харківські школи, зруйновані внаслідок ворожіх обстрілів. 17 серпня в ефірі національного телемарафону міський голова Ігор Терехов повідомив, що домовленості з цього питання були досягнути напередодні.

Він відзначив важливість такої підтримки з боку міжнародних партнерів. Крім того, мер підкреслив, що відбудова Харкова не може чекати.

«Цього року, незважаючи на війну, на певний дефіцит бюджету міста, ми відбудовуємо будинки харків’ян, бо люди хочуть повернутися додому. Також потрібно відновлювати школи, дитсадки та лікарні. Важливо, щоб ми не зупинялись у нашій роботі з відбудови Харкова», - зазначив Ігор Терехов.

Головне з сесії Харківської міської ради 18 серпня

На сесіїї депутатський корпус ухвалив кілька важливих рішеннь. Зокрема, надали звання «Почесний громадянин міста Харкова» Олександру Сирському, Юрію Лебедю, Ігорю Танцюрі, Сергію Соколовському, Андрію Бережному, Олегу Черкашину, Сергію Філіппову та Рустаму Кривошеї.

«Бойові заслуги цих людей говорять самі за себе. Саме вони не дали захопити Харків, а тепер захищають наше місто», - зазначив Ігор Терехов.

КП «Центральний парк культури і відпочинку» перейменували у «Центральний парк».

Реорганізувано Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту шляхом приєднання до цього департаменту.

На безплатний проїзд у громадському транспорті виділили 89 млн грн. Крім того, Харкову передбачена субвенція з державного бюджету на:

  • реалізацію проєктів (об'єктів, заходів), спрямованих на ліквідацію наслідків збройної агресії, - 491,5 млн грн;
  • виплату грошової компенсації на придбання житла для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, - 104,3 млн грн;
  • виплату грошової компенсації на придбання житла сім'ям учасників бойових дій на території України - 24,2 млн грн.

Перейменовано десять вулиць. Їхні нові назви - тут.