НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Життя у прифронтовому Харкові: головне про роботу Ігоря Терехова

Харків живе під звуками сирен і вибухів, але не зупиняється ні на мить. Під постійними ворожими обстрілами ми відновлюємо місто та підтримуємо одне одного. Кожен новий день для харків՛ян - це і випробування, і доказ їхньої стійкості.

Попри всі виклики, міська влада на чолі з Ігорем Тереховим працює без вихідних, аби місто функціонувало. Це про підновлення інфраструктури, відрядження, забезпечення роботи громадського транспорту, підтримку соціальної сфери, допомогу військовим та цивільним.

Про головні події тижня - у нашому дайджесті.

Харків залучатиме італійських інвесторів

Харків презентує власний потенціал для іноземних інвесторів на великому міжнародному форумі, що відбудеться цього літа в Італії. Про це 10 березня повідомив Ігор Терехов під час зустрічі з мером Мілана Джузеппе Сала.

У межах форуму відбудеться окремий захід, присвячений презентації інвестиційних проєктів Харкова, зокрема розвитку наукових та індустріальних парків.

«Перед нами постають великі виклики щодо відбудови міста та залучення інвесторів. Ми зацікавлені, щоб італійські компанії приходили до Харкова, працювали там і вкладали кошти в його відновлення. Як муніципалітет ми готові надавати певні пільги», - зазначив Ігор Терехов.

Мер Мілана підтримав ініціативу, висловивши готовність сприяти залученню підприємств з різних секторів економіки.

Зустріч із мером Турина

Міський голова Харкова Ігор Терехов зустрівся з мером Турина Стефано Ло Руссо. Під час перемовин вони обговорили перспективи співпраці у відновленні Харкова, модернізації муніципальної інфраструктури та залученні італійського бізнесу.

Окрему увагу приділили питанням водопостачання, переробки відходів, енергозабезпечення та розвитку громадського транспорту.

«Харкову потрібна комплексна відбудова, оскільки у нас 8,2 тис. будинків було пошкоджено, а 160 тис. мешканців залишилися без житла. Ми працюємо над енергонезалежністю міста, вдосконалюємо системи водопостачання та каналізації, але самостійно впоратися з цими викликами неможливо. Тому ми зацікавлені у співпраці з європейськими партнерами, зокрема у сферах міської інфраструктури», - зазначив мер Харкова.

Стефано Ло Руссо підкреслив, що Турин має досвід у сфері муніципального управління та готовий допомагати Харкову.

Окремо сторони обговорили можливість передачі Харкову громадського транспорту з Італії, що дозволить частково компенсувати втрати міського автопарку.

Харків і П’ємонт розвивають співпрацю

У рамках відрядження Ігор Терехов провів переговори з представниками адміністрації італійського регіону П’ємонт.

Сторони обговорили можливості партнерства у відновленні міста, залученні інвестицій та підтримці місцевого бізнесу. Ігор Терехов також розповів про наслідки російських обстрілів.

«Харків зазнав значних руйнувань, зокрема, було пошкоджено багато житлових будинків, критичної інфраструктури, транспортних об’єктів. Але головне - це люди, яким потрібно надати можливість жити і працювати у своєму місті. Тому ми шукаємо партнерів для відбудови та створення нових можливостей для харків’ян», - зазначив Ігор Терехов.

Заступниця губернатора регіону Пʼємонт Клаудія Поркієтто підтвердила готовність підтримати Харків і сприяти розвитку взаємодії між підприємцями.

Диференційовані тривоги: перші результати

У Харкові успішно функціонує система диференційованого оповіщення про загрози з боку рф. Про це Ігор Терехов повідомив 13 березня в ефірі національного телемарафону.

Він зазначив, що за останні два з половиною тижні загальна тривалість повітряних тривог у місті скоротилася на 35 годин.

«Для міста цей проєкт дуже важливий. Завдяки диференційованій системі тепер довше працюють державні установи, банки, ЦНАПи», - підкреслив мер.

Триває розробка проєктів з відбудови

Міська влада активно працює над відновленням житлового фонду. Як повідомив Ігор Терехов у ефірі національного телемарафону 13 березня, внаслідок ворожих обстрілів у місті було пошкоджено близько 8,2 тис. будівель. Серед них - багатоповерхові та приватні житлові будинки, адміністративні споруди та інші об’єкти інфраструктури.

«Днями був у відрядженні, де провів низку зустрічей, зокрема, з представниками Європейського інвестиційного банку. Ми зацікавлені у створенні програми соціального житла. Важливо залучати інвесторів та іноземні будівельні компанії. Ми просунулись у цьому напрямку з нашими партнерами», - зазначив мер.

Відомо, що попередньо в Харкові 30 пошкоджених будинків не підлягають відновленню.

Зустріч із чеською делегацією

Ігор Терехов 13 березня зустрівся з делегацією з Чехії, до якої увійшли представники МЗС, посольства та почесного консульства. Сторони обговорили гуманітарну допомогу, потреби Харкова в енергетиці та водопостачанні, а також можливу співпрацю в медицині.

Ігор Терехов подякував чеським партнерам за підтримку та наголосив на важливості подальшої співпраці.

«У вас є обладнання для очищення води, яке за технічними характеристиками підходить Харкову. Також дуже цінною є ваша підтримка у медичній галузі. Ми готові й далі працювати разом для відновлення міста», - сказав мер.

Департаменту розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги МЗС Чехії Петр Гандалович підтвердив готовність до подальшої підтримки Харкова.

Допомога харків'янам

Ігор Терехов і генеральний настоятель Конгрегації Місії та Згромадження Дочок Милосердя Томаж Мавріч 13 березня обговорили підтримку постраждалих харків'ян та внутрішньо переміщених осіб. Вони узгодили напрямки співпраці для надання соціальної допомоги.

Мер Харкова наголосив на важливості світової релігійної підтримки.

«Трагедії, які переживають наші люди, залишаться з ними на все життя. Тому для них дуже важлива підтримка як з боку держави, так і від релігійних та громадських організацій. Нам потрібна міжнародна допомога та досвід реабілітації, адже виклики, з якими ми зіткнулися, - вкрай складні», - сказав мер.

Ігор Терехов висловив сподівання на продовження співпраці з релігійними організаціями та гуманітарними місіями для забезпечення соціального захисту постраждалих харківʼян та ВПО.