НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Незламний ювілей. Як місто Харків залишається сильним у часи війни

За час війни Харків змінився, але не скорився. Він залишаєтся тим самим містом із душею, де кожен крок по вулицях - нагадування про нашу історію, культуру й силу. Ця сила - в людях, які щодня, незважаючи на небезпеку, продовжують жити, працювати, волонтерити, допомагати одне одному. Важливу роль у цьому відіграє міський голова Ігор Терехов. Його дії є ключовими для того, щоб місто-герой жив. Координація роботи комунальних служб, забезпечення безпеки, підтримка постраждалих від обстрілів районів - це лише частина того, що робиться щодня.

Сьогодні, у день 370-річчя нашого міста, ми дякуємо кожному харків’янину за незламність і любов до рідного дому. Дякуємо Ігорю Терехову за його лідерство, відповідальність і відданість Харкову. І вже традиційно ділимося головними новинами цього святкового тижня.

Про майбутній навчальний рік

Скоро почнеться новий навчальний рік, і 5 тис. учнів харківських шкіл навчатимуться у змішаному форматі. Про це 18 серпня Ігор Терехов повідомив в ефірі національного телемарафону.

За його словами, для того, щоб діти могли отримувати знання в безпечних умовах, у Харкові збудували підземну школу. Крім того, завершуються роботи з обладнання навчальних класів на ще одній станції метро.

«Буде комбінована система навчання, і нею користуватимуться 5 тис. дітей. Зараз у Харкові перебувають 50 тис. школярів, і наявних потужностей не вистачає. Зараз триває будівництво ще трьох підземних шкіл. До 1 вересня не завершимо всі роботи, але з другої чверті діти зможуть навчатися в цих закладах», - розповів Ігор Терехов.

Головна тема - опалювальний сезон

Через ворожі обстріли Харків залишився без власної генерації енергії, однак підготовка до опалювального сезону тут триває практично в цілодобовому режимі. Про це мер повідомив 18 серпня в ефірі національного телемарафону.

Відомощо, що для впровадження децентралізованої системи тепло-, водо- та енергопостачання зараз у місті активно встановлюють блочно-модульні котельні та когенераційні установки.

«Вдячний уряду, який за дорученням Президента виділив нам на це 2 млрд грн. Крім того, ми співпрацюємо з міжнародними фінансовими установами, які теж виділяють кошти на придбання необхідного обладнання. Перед нами дуже багато викликів, бо Харків не має власної енергогенерації. Щоб пройти опалювальний сезон, нам потрібно все зробити з нуля», - наголосив Ігор Терехов.

Підтримка харківського бізнесу

Харківських підприємців звільнили від сплати податків на нерухомість, землю та для ФОП четвертої групи до кінця року. Як повідомив Ігор Терехов 19 серпня, відповідене рішення прийняли депутати на позачерговій сесії міськради.

«Маємо хорошу новину для харківського бізнесу! Рішенням сьогоднішньої сесії ми пролонгували звільнення усіх наших підприємців від сплати податку на нерухомість, на землю та єдиного податку для ФОП четвертої групи до кінця 2024 року», - заявив він.

За словами Терехова, Харків, ймовірно, єдине місто в Україні, а можливо, і у світі, яке пішло на такий крок заради підтримки підприємницької сфери, навіть ціною втрат надходжень до міського бюджету. Адже завдяки цьому власники бізнесу матимуть можливість інвестувати більше обігових коштів у розвиток своєї справи.

Диференціація сигналів повітряної тривоги буде!

Впровадити диференційовану систему оповіщення про загрози з боку рф у Харкові планують до кінця осені. Про це 21 серпня в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова.

«Вже є всі технічні можливості. Ми профінансували цей проєкт. Зараз повітряні тривоги лунають дуже часто, і це завдає людям незручностей, адже в цей час не працюють банки, інші державні установи. Дуже важливо впровадити диференційовану систему оповіщень, щоб люди розуміли, коли ціль летить на місто, і ховалися в укриттях», - зазначив очільник Харкова.

Вітання харківʼянам

22 серпня Ігор Терехов нагородив харківʼян з нагоди 370-річчя заснування Харкова та Дня Незалежності України. Мер вручив почесні відзнаки військовим та кращим працівникам галузей освіти, медицини, будівництва, бізнесу, комунальної сфери, рятувальникам, працівникам правоохоронних та судових органів.

«Сьогодні за можливість зібратися тут ми дякуємо нашим славетним захисникам! Я вітаю усіх вас з прийдешніми святами. І хочу вкотре нагадати, що історію міста Харкова писали і пишуть його люди: військові, які ціною життя боронять наші землі, педагоги, які дають якісну освіту нашим дітям, ДСНС та медики, які цілодобово рятують усіх, хто потрапив у біду. Я дякую кожному, хто турбується про харківʼян, кому не байдуже майбутнє країни і молодого покоління! Ми вже довели всьому світові, що Харків - місто незламних. І я впевнений, що, коли закінчиться війна, ми зробимо наше місто ще кращим, ніж воно було до цього», - зазначив Ігор Терехов.

Нагороди отримали понад 120 представників різних професій.

Ситуація з відключенням електроенергії

Ігор Терехов звернувся до начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова та АТ «Харківобленерго» з проханням не застосовувати графіки відключень електроенергії в Харкові.

Міський голова зауважив, що два з половиною роки Харків знаходиться у прифронтовій зоні і постійно потерпає від збройної агресії рф. За цей час у місті внаслідок бомбардувань, ракетних атак, обстрілів були пошкоджені і зруйновані тисячі житлових будинків. Через терор з боку країни-агресора харків’яни зазнають чимало побутових незручностей, пов’язаних з неможливістю надання їм комунальних послуг у повному обсязі, необхідністю відновлювати житло.

«18 липня 2024 року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у населених пунктах та на об’єктах у 20-кілометровій зоні від кордону з росією й білоруссю та в 20-ти кілометрах прифронтової зони відключати електроенергію не будуть, і Харків відповідає цим умовам. У зв’язку з цим звертаюся до Вас з проханням не застосовувати графіки відключень електроенергії в Харкові і зробити все можливе, у межах своїх повноважень, аби мешканці прифронтового міста були зі світлом цілодобово», - сказав Ігор Терехов.