НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Харків є містом з найбільш відкритою перед інвесторами владою. Ігор Терехов

Сьогодні, 6 жовтня, відбулася Міжнародна конференція «Харків: розвиток та інвестиції». Її головна мета - залучення інвестицій у Харків і в Україні в цілому.

У готелі «Kharkiv Palace» представники міжнародних компаній, посли, бізнесмени, народні депутати обговорювали питання створення платформи співпраці державних і місцевих органів влади з міжнародними бізнес-партнерами для реалізації спільних проєктів щодо поліпшення інфраструктури міст України, в тому числі в Харкові.

Конференцію відкрив виконувач обов'язків Харківського міського голови Ігор Терехов. Він подякував бізнесменам, інвесторам, представникам міжнародних інститутів, які працюють у Харкові.

«Харків - це сучасние місто, що динамічно розвивається. У цьому є заслуга багатьох з вас. Ваш успішний досвід роботи в Харкові і взаємодія з владою міста - наші кращі промоутери в глобальному діловому інвестиційному співтоваристві», - звернувся Ігор Терехов до учасників конференції.

Керівник міста запевнив, що Харків є містом з найбільш відкритою перед інвесторами владою. За допомогою інвестицій тут втілюються найважливіші проєкти з розвитку міської інфраструктури та економіки.

Як приклад Ігор Терехов назвав виробництво сучасного харківського трамвая і модернізацію транспорту, які будуть сприяти локалізації в місті найбільших міжнародних брендів. Новий сміттєпереробний комплекс у Дергачах - це ще один успішний приклад унікального екологічного проєкту міста, який реалізований спільно з великою фінансовою організацією.

«Попереду у нас - амбітні цілі. Харкову потрібні надійні союзники і партнери саме у вашій особі. Багато великих проєктів уже реалізовані. Харків - одна з IT-столиць України, серце і локація амбітного проєкту «Українська Кремнієва долина». Я дуже хочу, щоб молоді люди, випускники вишів залишалися в Харкові, бачили своє благополучне майбутнє в самому комфортному місті. Наше завдання - дати їм перспективу і забезпечити робочими місцями.

Зараз наше місто переживає індустріальний ренесанс. Харків - ваш надійний бізнес-партнер. Усі зобов'язання перед інвесторами місто виконує, і всі ваші інвестиції будуть успішні. Інвестори можуть відкривати тут свої виробництва, і ми будемо сприяти цьому. Місто сповідує філософію відкритості. Я хочу, щоб Харків був інвестиційно привабливим містом з унікальним інвестиційним кліматом. Для цього ми будемо робити все можливе», - зазначив Ігор Терехов.

Президент групи «DCH» Олександр Ярославський підкреслив, що імена учасників харківської конференції підтверджують, що місту довіряють. Великі інвестори розглядають проєкти, в які готові вкладати кошти. Він зазначив, що Натаніель Ротшильд готовий надати допомогу, користуючись своїми знаннями і зв'язками, в реалізації проекту зі створення «Кремнієвої долини» в Харкові.

«Це проєкт «Екополіс ХТЗ», який може в себе вмістити близько мільярда доларів, і ми практично починаємо його реалізацію. У нас багато можливостей. Ми завжди будемо надійними партнерами для наших друзів», - зазначив бізнесмен.

У конференції взяли участь глава представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон, голова ради директорів компанії «Volex plc» Натаніель Ротшильд, Надзвичайний і Повноважний посол Швейцарії в Україні Клод Вільд, голова ради директорів «Stadler Rail Group» Петер Шпулер, представники профільних українських міністерств, великі українські бізнесмени, іноземні інвестори та ін.