НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Стійкість у найскладніший час. Дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Роль Харківського міського голови Ігоря Терехова виявляється критичною у часи повномасштабної війни. Від його лідерства, спроможності досягати компромісів та вміння координувати дії залежить не лише безпека, а й майбутнє міста та його мешканців. Крім того, важливою частиною роботи мера є забезпечення прозорої та доступної інформації для харків’ян щодо ситуації в місті, заходів безпеки та можливостей отримання допомоги. Відкрита комунікація влади - також зброя проти російського агресора. Тому щотижня ми збираємо найважливіші новини з життя міста Харкова та роботи його міського голови. Отже, далі - про кроки та дії, які сьогодні вирішують долю більше мільйона людей із незламного міста.

ППО для Харкова: безпека людей

Сучасні системи протиповітряної оборони в змозі закрити небо над Харковом, попри його близькість до російського кордону. Про це Ігор Терехов заявив в інтерв’ю «TSN.ua».

«Практично повністю захистити небо над Харковом можливо. Для цього потрібні сучасні системи ППО, в тому числі протидроновий захист. Над цим зараз працює і Президент, і уряд, і військове керівництво. Я впевнений, що ми будемо мати цей захист. Це важкий процес, бо це іноземне обладнання, у нас такого немає, але я впевнений, що буде», - наголосив Ігор Терехов.

Мер зазначив, що місто зі свого боку робить все можливе, щоб якнайшвидше наблизити перемогу. Зокрема, на потреби військових з міського бюджету торік було перераховано понад 500 млн грн., ще понад 100 млн грн було виділено у перші місяці 2024 року.

Американській газеті «The Wall Street Journal» Ігор Терехов розповів, що українська влада заявляє про необхідність захистити Україну від російських атак за ізраїльським прикладом.

«Звісно, я хочу такої можливості - захистити наше місто від ворожих атак у небі. Потрібен захист й Ізраїлю, й України», - зазначив очільник міста.

Харкову потрібна допомога

Без військової допомоги Сполучених Штатів Америки та сучасних засобів протиповітряної оборони Харків, який зазнає масованих атак з боку росії, може стати «другим Алеппо». Про це Ігор Терехов заявив британській газеті «The Guardian», маючи на увазі сирійське місто Алеппо, яке десять років тому зазнало сильних бомбардувань з боку російських і сирійських урядових військ.

Міський голова розповів, що останнім часом країна-агресор посилила обстріли енергетичної інфраструктури та житлових районів Харкова. Від російського терору страждають 1,3 млн харків’ян, для їх захисту потрібні сучасні системи протиповітряної оборони.

Ігор Терехов зазначив, що пакет військової допомоги США на суму $60 млрд, який наразі «застряг» у Конгресі, має для України критичне значення.

«Нам потрібна ця підтримка, щоб Харків не став другим Алеппо», - наголосив мер.

Життя в незламному місті: немає передумов для евакуації

Попри регулярні ворожі обстріли, ситуація в Харкові залишається стабільною, тому евакуація населення з міста не планується. Про це 18 квітня в ефірі національного телемарафону повідомив Ігор Терехов.

За його словами, рф активно розповсюджує фейкові новини щодо плану евакуації з міста, щоб змусити людей панікувати.

«Харків’яни вже не вперше стикаються з дезінформацією. Зараз нам дуже потрібно, щоб засоби масової інформації розвінчували ці фейки. У Харкові немає передумов для евакуації. Росіяни використовують таку тактику, аби розхитати емоційний стан людей», - зазначив мер.

Ігор Терехов в інтерв’ю «TSN.ua» заявив, що 95% харків'ян, які виїхали, повернуться в місто після перемоги. Відтоку городян, незважаючи на обстріли та відключення світла, немає. Також, посилаючись на власну статистику, очільник Харкова сказав, що 55% містян, які виїхали, планують «повернутися до літа».

Будівництво майбутнього

Ігор Терехов в інтерв’ю «TSN.ua» пояснив, чому в Харкові відбудовують будинки, незважаючи на ризик повторних прильотів. За даними мера, на щастя, таких випадків поки не було, хоча обстріли тривають. Однак відкладати ремонт будинків до закінчення війни не можна, вважає мер, оскільки в харків'ян тоді не буде віри у відновлення міста. Люди прагнуть якнайшвидше відновити свої будинки й активно допомагають у цьому міській владі.

Міжнародна співпраця

Ігор Терехов обговорив підготовку до майбутнього опалювального сезону та відновлення пошкодженого житла з представниками міжнародних організацій, що входять до об'єднання «Shelter Cluster». Учасники зустрічі підбили підсумки роботи за минулий рік та домовилися про продовження співпраці за програмами відновлення житлових будинків та ліквідації наслідків атак на енергосистему міста.

За словами Ігоря Терехова, серед пріоритетних завдань - підготовка до наступної зими та відновлення сталого електропостачання. Водночас мер зазначив, що у співпраці з міжнародними партнерами в Харкові продовжуватимуть реконструювати пошкоджені будинки.

Завдяки роботі організацій, що входять до об'єднання «Shelter Cluster», торік у Харкові вдалося відновити 33 тис. домівок.