НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Обов'язки, відповідальність і досягнення. Дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Повномасштабна війна створила серйозні виклики для Харкова, роль міського голови стала надзвичайно важливою в цей період. Він несе велику відповідальність за безпеку і добробут своєї громади, його дії мають значущий вплив на подальший розвиток подій. Ігор Терехов - досвідчений та відповідальний міський голова, який здатний керувати містом у найважчі часи. Щотижня ми збираємо інформаційний дайджест, щоб наглядно продемонструвати реальну роботу міської влади. Цей також не став виключенням.

Харків під обстрілами: про допомогу постраждалим

У Харкові продовжують відновлювати комунікації, інфраструктуру та пошкоджене житло після російських ракетних ударів по місту 6 жовтня. Як повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов, комунальники забили понад 2 тис. вікон і закрили розбиті дахи 25 будинків у трьох районах міста.

«За вихідні були повністю розчищені дороги та відновлений рух транспорту включно з трамваєм на вулицях Молочній та Георгія Тарасенка. Крім цього, були замінені дорожні знаки та світлофори, відремонтовані аварійні конструктиви, перевірені інженерні системи. З пʼятниці практично у всіх будівлях, розташованих поряд з епіцентром вибуху, є світло, вода та газ. Де ще немає - зʼявляться найближчим часом», - зазначив Ігор Терехов.

За його словами, міська влада надає необхідну допомогу постраждалим мешканцям будинків (забезпечує ковдрами, подушками, постільною білизною, засобами особистої гігієни).

Підземні школи міста: де та скільки

Школи, в яих могли б безпечно навчатися діти під час війни, необхідно побудувати в кожному районі Харкова. Про це 10 жовтня в ефірі національного телемарафону повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

Так, першу підземну школу за всіма сучасними нормативами почали будувати в Індустріальному районі, там у дві зміни зможуть навчатися 900 дітей.

«Ми розраховуємо завершити будівництво підземної школи приблизно до нового року, щоб з нового року школярі могли навчатися у безпечних умовах», - наголосив мер.

Нагадаємо, з вересня у Харкові працює метрошкола. Навчання на п՛яти станціях підземки організоване у дві зміни, а дітей у супроводі педагога підвозить шкільний автобус. За рахунок міського бюджету у метро для школярів організовали харчування. Також на станціях працюють психологи та медики.

Пам’ятник тепловикам

Пам’ятник тепловикам відкрили 10 жовтня в оновленому однойменному сквері вздовж пр. Героїв Харкова на честь 90-річчя КП «Харківські теплові мережі». У заходах з нагоди ювілею підприємства взяв участь Харківський міський голова Ігор Терехов, який відкрив монумент та вручив комунальникам нагороди міської ради за їхню працю.

Пресконференція Ігоря Терехова

Харківський міський голова Ігор Терехов 11 жовтня дав пресконференцію щодо планів з розвитку міста та соціально важливих питань.

Декілька основних тез:

  1. Харків формує бюджет на наступний рік. У пріоритеті - відбудова житла та соціальної сфери.
  2. Міська влада проводить тендер на закупівлю рухомого складу метрополітену на 45 млн євро. На лінію новий транспорт вийде відразу після отримання.
  3. Спільні проєкти з ЄІБ та ЄБРР щодо будівництва електродепо та двух станцій метро будуть реалізовані.
  4. Проїзд у громадському транпорті поки що залишається безкоштовним. Остаточне рішення на 2024 рік буде ухвалене, виходячи з можливостей міського бюджету та обсягу субвенцій з держбюджету. В разі відновлення оплати за проїзд усі пільги, які були до війни, збережуться.
  5. В опалювальний сезон місто буде з газом. Є домовленість з НАК «Нафтогаз України». Заплатити треба буде 4,2 млрд грн. Опалювальний сезон у місті Харкові розпочнеться, щойно цього вимагатимуть погодні умови. А через сильні руйнування не будуть опалюватися 57 будинків.
  6. До можливих блекаутів у місті готові «пункти незламності». За інформацією Департамента з питань забезпечення життєдіяльності, їх 74. Усі «пункти незламності» оснащені генераторами та опалювальними пристроями, мають достатній запас питної та технічної води. Харків’яни зможуть тут підзарядити ґаджети, випити гарячого чаю, отримати безперешкодний доступ до інтернету.
  7. Жодного вчителя, лікаря, робітника дитсадка чи працівника служб соцзахисту в Харкові не буде скорочено. Натомість апарат чиновників зменшиться приблизно на 25%.

Зустріч із новим послом Німеччини в Україні

Харківський міський голова Ігор Терехов 12 жовтня зустрівся з новим Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини в Україні Мартіном Єґером.

Це перший візит посла до Харкова, під час якого він провів переговори з мером, ознайомився з роботою метрошколи, а також відвідав місця обстрілів, що мали місце 6 жовтня.

Сторони обговорили перспективні сфери співробітництва між німецькими містами та Харковом, а також зупинилися на деталях розробки Генерального плану розвитку міста, що фінансується урядом Німеччини. Крім того, домовилися продовжувати реалізацію спільних освітніх та наукових проєктів.

Ігор Терехов подякував німецькому народу за фінансову та політичну підтримку України і, зокрема, Харкова. Він наголосив, що першочерговим завданням для міста є відновлення пошкодженого житла та інфраструктури.