НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Потрібно моніторити не кількість об'єктів, переданих з районного рівня громадам, а якість послуг на місцях. Сергій Чернов

Структура Конгресу місцевих і регіональних влад, створеного указом Президента України, і його склад будуть відомі після затвердження відповідного Положення. Про це розповів депутат Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків», президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

Він також зазначив, що Конгрес стане новим майданчиком для взаємодії між органами центральної влади та місцевого самоврядування, але про його ефективність можна буде говорити тільки після того, як він почне роботу.

«Як показує практика, ефективніше працюють майданчики, створені безпосередньо громадськими організаціями та їх об'єднаннями, а не центральними органами влади. Результат державної ініціативи зі створення Конгресу покаже час», - сказав президент Української асоціації районних та обласних рад.

Сергій Чернов виділив два основних напрямки в подальшому запровадженні реформи децентралізації в Україні - тактичний і стратегічний.

«Якщо говорити про тактику, то мета реформи децентралізації - поліпшити якість життя людей і наблизити послугу до споживача незалежно від того, мешкають вони в місті чи сільській місцевості. Тому нам потрібно моніторити не кількість об'єктів, переданих з районного рівня громадам, а якість послуг: якими вони були до передачі цього майна, і якими стали після. Якщо раніше певної послуги десь не було, а після отримання громадою майна вона з'явилася, то мета реформи досягнута. А якщо послуга навпаки перестала надаватися населенню або погіршилася її якість, то ситуацію потрібно змінювати», - підкреслив депутат.

Коментуючи стратегічний напрямок реформи, він зазначив, що необхідно в найкоротші терміни внести до Конституції зміни, які дозволять розпочати другий етап децентралізації, що передбачає ліквідацію районних та обласних адміністрацій, створення виконкомів при районних та обласних радах, а також запровадження інституту префектів.