НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Ігор Горішній: Ювілейна дата має стати новим етапом розвитку музею у Сковородинівці

Про досягнення та проблеми в культурному житті Золочівського району розповів у коментарі для газети «Блок Кернеса – Успішний Харків» депутат Харківської обласної ради Ігор Горішній.

«У Золочівському районі розташовано музей Григорія Сковороди – видатного українського філософа. Це місце приваблює людей. Там чудовий парк, пам'ятник Сковороді. Щорічно у Сковородинівці проводять етнографічний фестиваль. Обласна рада виділяє кошти на розвиток музею. Там проведено капремонт, а експозиція постійно оновлюється. Ще є над чим працювати, але в цілому комплекс знаходиться у відмінному стані. Велика проблема в тому, що навколо музею немає туристичної інфраструктури. Дороги до Сковородинівки – у вкрай поганому стані», – розповів Ігор Горішній.

Він нагадав, у 2008 році комплексу присвоїли статус національного. Зважаючи на це, центральна влада повинна забезпечити державну програму і розробити турмаршрути з розвитком інфраструктури.

«У 2022 році відзначатиметься 300-річчя від дня народження Сковороди. Держава зобов'язана звернути увагу на музей, а ювілейна дата могла б стати новим етапом розвитку Сковородинівки», - наголосив депутат облради.

Щодо загального розвитку культури в районі Ігор Горішній зазначив, що все тримається на ентузіазмі людей, які, незважаючи на мізерні зарплати й відсутність комфортних умов, продовжують працювати та усіма силами намагаються залучати місцевих мешканців до культурного життя Золочівщини.

Депутат розповів, що у придатному для роботи стані перебувають будинок культури в Золочеві та ще 2-3 сільських клуби. Інші тривалий час ніхто не ремонтував, фінансування немає, а якщо і є, то розподіляється за залишковим принципом.

«Можливо, щось зміниться на краще після формування територіальних громад. Та, гадаю, що Міністерство культури має на центральному рівні ставити проблему збереження культурної інфраструктури в малих населених пунктах. Потрібна комплексна державна програма», - зауважив Ігор Горішній.
Газета