НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Модернізація ХТС триває. Ігор Терехов обговорив подальшу співпрацю з представниками Світового банку

Світовий банк продовжує участь у модернізації теплових мереж Харкова. Про це було заявлено на зустрічі Ігоря Терехова з старшим фахівцем Світового банку з енергетики Санду Гідірімом.

Світовий банк є партнером Харкова в оновленні теплової інфраструктури - він надає кошти для модернізації та впровадження технологічних проєктів.

«Світовий банк - наш стратегічний партнер, з яким ми працюємо за багатьма напрямками. І я хочу, щоб наші відносини виходили на новий рівень і розвивалися», - заявив Ігор Терехов.

Зараз у Харкові реалізується проєкт модернізації тепломереж вартістю 107,59 млн доларів - ці кошти надали Міжнародний банк реконструкції і розвитку (входить до групи Світового банку) і Фонд чистих технологій.

У результаті модернізації буде підвищено надійність системи теплопостачання, знизяться теплові витрати й обсяги шкідливих викидів в атмосферу, і в цілому якість послуг ХТС для жителів міста має постійно зростати.

Зокрема, в Харкові були модернізовані чотири насосні станції та чотири районні котельні, на ТЕЦ-3 було реконструйовано турбогенератор потужністю 20 МВт, а для управління в режимі реального часу було впроваджено систему SCADA.

Впровадження сучасних технологій енергоефективності, як підкреслював Ігор Терехов, дозволяє місту зберігати тарифи на теплопостачання для жителів.

Модернізацію комунального господарства Харкова також високо оцінив співорганізатор Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич, коментуючи зростання цін на газ і ті виклики, які стоять перед підприємствами теплоенергетики в цьому опалювальному сезоні.

«Єдина відповідь на цей виклик - це не паніка, а послідовна стратегія із впровадження енергоефективних технологій та модернізації теплового господарства. Системна робота з року в рік. Для прикладу можна взяти той же Харків. Перекладати труби кілометр за кілометром, змінюючи їх на такі, що знижують обсяг втрат тепла. Ставити нові насоси, котли, когенераційні установки. І це єдиний доступний шлях. Див не буває. Це робота на багато років», - заявив експерт у галузі енергетики, рекомендуючи таку ж стратегію й іншим містам України.