НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Програму реструктуризації боргів за комунальні послуги слід зробити більш гнучкою. Сергій Чернов

За останні десять років проблема комунальних боргів на Харківщині набула катастрофічних масштабів, вважає депутат Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків», президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

Комунальні борги зростають щомісяця. За даним Головного управління статистики, у лютому сукупна заборгованість на Харківщині становила 1 млрд 971,7 млн грн, а вже у березні зросла до 2 млрд 179,9 млн грн.

«Питання комунальних боргів - це наслідок трьох складових: росту тарифів, можливостей населення та соціальної підтримки. Дієвих ініціатив щодо вдосконалення єдиного інструменту скорочення боргів поки немає. Вже зрозуміло, що метод покарань – це не той вихід із ситуації, який треба брати за основний. Потрібен новий алгоритм дій для вирішення цієї проблеми», - наголосив депутат обласної ради.

Сергій Чернов зазначив, що найбільш негативна ситуація спостерігається із заборгованістю за спожитий газ та гарячу воду. При цьому борги тягнуть за собою недостатню якість послуг у сфері газо- і водопостачання, адже в результаті не вистачає фінансових можливостей на приведення комунальної інфраструктури до ладу.

«Наразі єдиним дієвим механізмом в цій ситуації є програма реструктуризації боргів, проте вона поки малоефективна. Про це, зокрема, свідчить невелика кількість відповідних договорів між постачальниками житлово-комунальних послуг та населенням. ЇЇ необхідно зробити більш гнучкою. Можливо, включити механізм «списання» певного відсотку боргу у разі швидкого погашення або інші варіанти заохочень», - розповів він.

Окрім того, на думку Сергія Чернова, треба проаналізувати ситуацію в субсидійній політиці. Окрему увагу слід звернути на сегмент населення, не здатний сплачувати тарифи.