Комунальні борги зростають щомісяця. За даним Головного управління статистики, у лютому сукупна заборгованість на Харківщині становила 1 млрд 971,7 млн грн, а вже у березні зросла до 2 млрд 179,9 млн грн.
«Питання комунальних боргів - це наслідок трьох складових: росту тарифів, можливостей населення та соціальної підтримки. Дієвих ініціатив щодо вдосконалення єдиного інструменту скорочення боргів поки немає. Вже зрозуміло, що метод покарань – це не той вихід із ситуації, який треба брати за основний. Потрібен новий алгоритм дій для вирішення цієї проблеми», - наголосив депутат обласної ради.
Сергій Чернов зазначив, що найбільш негативна ситуація спостерігається із заборгованістю за спожитий газ та гарячу воду. При цьому борги тягнуть за собою недостатню якість послуг у сфері газо- і водопостачання, адже в результаті не вистачає фінансових можливостей на приведення комунальної інфраструктури до ладу.
«Наразі єдиним дієвим механізмом в цій ситуації є програма реструктуризації боргів, проте вона поки малоефективна. Про це, зокрема, свідчить невелика кількість відповідних договорів між постачальниками житлово-комунальних послуг та населенням. ЇЇ необхідно зробити більш гнучкою. Можливо, включити механізм «списання» певного відсотку боргу у разі швидкого погашення або інші варіанти заохочень», - розповів він.
Окрім того, на думку Сергія Чернова, треба проаналізувати ситуацію в субсидійній політиці. Окрему увагу слід звернути на сегмент населення, не здатний сплачувати тарифи.