НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Іван Дем’яненко: У Богодухові – гостра ситуація з водопостачанням та очисними спорудами

У Богодухові давно існують проблеми з каналізацією та очисними спорудами. Приблизно 20 років їх намагаються вирішити, але в останні 5 років практично нічого не робиться. Про це у коментарі газеті «Блок Кернеса – Успішний Харків» розповів депутат обласної ради трьох скликань Іван Дем’яненко.

«Місто довго було без системи водовідведення. Потім спроєктували три черги. Першу реалізували. Зараз добове приймання відходів — 130 м3. Щоб збільшити цей показник і вийти на другий етап, потрібно терміново провести реконструкцію. І найголовніше — застосувати технологію, яка дозволяє розділити відходи на побутові і промислові.

Вартість робіт другої черги складає 92–95 млн гривень. Паралельно можна було б замовляти проєкт третьої черги. Але грошей, на жаль, немає», - зауважив Іван Дем’яненко.

За його словами, проблема посилюється тим, що значна частина населення проживає в низинній частині. Відходи з вигрібних ям з'єднуються з підземними водами і потрапляють в річку Мерлу, далі в Ворсклу, потім в Дніпро і Чорне море.

«Це вже екологічна катастрофа в масштабах країни», - підкреслив Дем’яненко.

Він також зауважив, що у Богодухові склалася гостра ситуація з водопостачанням.

«Місто має чотири свердловини. Нормально функціонує лише одна потужна свердловина. Якщо завтра вона вийде з ладу — настане катастрофа. Друга свердловина малопотужна. Ще дві тримаються на чесному слові. Тому вкрай необхідно пробурити мінімум ще одну глибоку свердловину або дві середні. Інакше нам загрожує надзвичайна екологічна ситуація», - підсумував Іван Дем’яненко.
Газета