НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Від питань до рішень. Робота Харківського міського голови Ігоря Терехова у вирішенні глобальних та локальних проблем

Сьогодні в нашому місті - День жалоби. Ми згадуємо тих, хто втратив життя через війну… Співчуваємо рідним та близьким загиблих внаслідок російських обстрілів.

757-у добу Харків переживає випробування, які важко описати словами. Але, незважаючи на все це, життя триває. Під керівництвом Харківського міського голови Ігоря Терехова місто відновлюється, планує майбутнє, передає допомогу на фронт, підтримує важливі ініціативи. Мер став символом нашої незламності, керуючи містом у цей військовий час. Що важливого було в його роботі цього тижня, ми зібрали в новинному дайджесті.

Важливе питання: блокування податкових накладних

Ігор Терехов 15 березня взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Проблемні питання вирішення податкових спорів в умовах воєнного стану», яка пройшла в Харкові.

Під час виступу мер зазначив, що найбільшою проблемою харківського бізнесу у взаємодії з податковими органами є блокування податкових накладних - на це скаржаться 44% підприємців. Він додав, що велика кількість скарг стосується нарахування податку на нерухомість, коли податок нараховується на приміщення, які були зруйновані в результаті бойових дій, або податок нараховують двічі на одну й ту ж будівлю до реконструкції і після, мотивуючи це відповідним подвоєнням у реєстрі.

«Нещодавно мав зустріч з підприємцями нашого міста. І всі вони скаржаться на блокування податкових накладних, що не просто перешкоджає розвитку їхнього бізнесу, а в принципі ставить під сумнів можливість продовження діяльності. Тому дуже добре, що сьогодні ці проблемні питання не замовчуються. І хоча дійсно буває по-різному: іноді правий бізнес, іноді - податкові органи, але я дуже хотів би, щоб рішення ухвалювалися більш справедливо», - зазначив міський голова.

Екологічні проблеми: шлях вирішення

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування на тему: «Ознайомлення з системою управління твердими побутовими відходами на досвіді міста Харкова» відбулося 15 березня в Харкові. Учасники засідання обговорили нинішній стан і проблеми переробки та утилізації відходів від руйнацій внаслідок збройної агресії рф на території Харкова та всього регіону.

Ігор Терехов зазначив, що місто потребує підтримки з держбюджету та від приватних інвесторів, щоб закінчити проєкт реконструкції Дергачівського полігону та впоратися з наслідками ворожого удару по нафтобазі в Немишлянському районі.

«У місті пошкоджено понад 8,8 тис. будівель. І дуже багато потрібно вже зараз, попри воєнний час, розбирати і переробляти. Ми співпрацюємо з багатьма фірмами, отримуємо від партнерів необхідну техніку. Але цього недостатньо. Наприклад, візьмемо обстріл нафтобази. Сьогодні ми туди вже завозимо новий ґрунт замість забрудненого, відправляємо нафтопродукти на утилізацію, будуємо загороджувальні бони, використовуємо відповідні сорбенти. Такі заходи коштують дорого, але вони необхідні», - зазначив міський голова.

Про нові картки харківʼянина

КУ «Офіс реформ Харкова» разом з Kharkiv IT Cluster та компанією Quantum запустили нову «Картку харків’янина - волонтерську». 18 березня Ігор Терехов подякував волонтерам за всебічну підтримку міста та допомогу військовим та мешканцям Харкова. Мер зазначив, що багато в чому саме завдяки співпраці з волонтерськими організаціями місту вдається оперативно усувати наслідки ворожих обстрілів та відновлювати пошкоджене житло харківʼян.

«Щоразу я бачу вас на місцях «прильотів». Ви допомагаєте комунальникам розбирати завали, потім разом з нами відбудовуєте житло. Ви - надійна опора всіх харківʼян, які потерпають від війни. Дякую за те, що цей важкий шлях, від першого дня вторгнення і до сьогодні, ми проходимо разом», - зазначив Ігор Терехов.

Ракетний удар і День жалоби

Внаслідок ворожого обстрілу міста Харкова 20 березня загинуло п’ятеро людей, ще восьмеро перебувають у лікарні з травмами середньої тяжкості. За словами Ігоря Терехова, було влучання ворожої ракети в цивільне промислове підприємство. Через цю трагедію сьогодні, 22 березня, оголошено Днем жалоби.

На знак скорботи на будинках та спорудах місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій у п’ятницю буде приспущено державний прапор України з чорною стрічкою. Також буде заборонена розважальна музика на ринках, у торгових закладах, об'єктах громадського харчування тощо.

Зазначимо, що з початку року це вже третій День жалоби в нашому місті. Попередні були 25 січня (після обстрілів 23 січня, коли по місту завдали три серії ракетних ударів; тоді загинули 10 людей, близько 70-ти дістали поранення) та 11 лютого (9 лютого внаслідок нічної атаки ворожих безпілотників у Немишлянському районі загинули семеро людей, троє осіб було поранено).

Блекаут у місті: транспорт, «пункти незламності»

Зиму ми пережили без блекаутів, а сьогодні вранці, 22 березня, російська армія завдала масованих ударів по енергетичній інфраструктурі Харкова. В ефірі національного телемарафону Ігор Терехов повідомив, що місто повністю знеструмлено. За його словами, фахівці ДСНС продовжують гасити пожежі на електричних підстанціях, а комунальні служби займаються відновленням життєзабезпечення міста.

«Починаємо подавати воду, завдяки альтернативним джерелам енергії у нас є така можливість. Також перейшли на генератори та запускаємо об’єкти «Харківських тепломереж». Таким чином, 40 тис. абонентів будуть підключені до теплопостачання. На маршрути вже вийшли автобуси, замінивши знеструмлені трамваї, тролейбуси та метрополітен», - повідомив Ігор Терехов.

У Харкові відкриті усі «пункти незламності».

Графік тимчасових маршрутів - тут.

Слідкуйте за новинами на офіційних сторінках Ігоря Терехова: