НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Харківщина вшанувала пам'ять Георгія Кірпи

На честь 75-річчя від дня народження державного діяча, Героя України, почесного харків'янина Георгія Кірпи в смт Борова відбувся пам'ятний концерт.

Заходи, присвячені дню народження та даті трагічної загибелі видатного залізничника, протягом майже 17 років організовує Герой України, начальник Південної залізниці з 2000 по 2012 рр., депутат Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Віктор Остапчук.

Він зазначив, що в історії незалежної України немає нікого, хто міг би зрівнятися з Георгієм Кірпою за масштабом особистості і величезним обсягом виконаної роботи.

«Лише за три перші роки після приходу Кірпи за рахунок ліквідації посередництва і бартеру, а також встановлення контролю за ціновою політикою «Укрзалізниця» додатково отримала півтора мільярда доларів. І зараз це величезна сума, а на початку двохтисячних вона була просто космічною. Зарплати залізничників при Кірпі зросли майже в сім разів. У нас черга стояла з охочих працювати на найбільш низових посадах, а зараз фахівці, особливо найбільш популярних робітничих професій, біжать хто куди. При цьому завдяки Кірпі розвивалася не тільки залізниця, а й інші галузі транспорту та української економіки. Досить сказати, що третину продукції вітчизняного машинобудування тоді складали замовлення «Укрзалізниці», - підкреслив депутат.

Нагадаємо, Віктор Остапчук виступив одним з ініціаторів присвоєння Українському державному університету залізничного транспорту імені Кірпи, а також встановлення меморіальної дошки на одному з корпусів вишу.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Блоку Кернеса - Успішний Харків": https://t.me/uspishniy_kharkiv