НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Орієнтири та відповідальність у найважчий час. Дайджест роботи Харківського міського голови Ігоря Терехова

Бути міським головою під час війни - величезне завдання, що вимагає від людини, яка обіймає цю посаду, не лише вміння керувати містом, але й беззаперечного лідерства. Сьогодні ми переживаємо найважчі моменти, і робота Харківського міського голови Ігоря Терехова є визначальною для кожного. Його вміння діяти в умовах кризи та здатність об'єднувати громаду грають критичну роль у забезпеченні безпеки та розвитку міста під час воєнних дій. Що цікавого та важливого було в роботі мера цього тижня, в нашому інформаційному дайджесті.

Про оборону міста-героя

Чи є у харків’ян паніка після заяв ворога про плани захоплення територій? Ні, місто робить усе для належного функціонування сфер громадського життя та наближення перемоги. Про це Ігор Терехов заявив 19 грудня в ефірі національного телемарафону.

«У росії були певні плани, коли вона почала війну проти суверенної України. Вони хотіли захопити наше місто протягом доби, столицю - за три дні. Але в них нічого не вийшло. Ми разом з військовими будемо боронити Харків та Україну, будемо відстоювати їх і обов’язково переможемо», - підкреслив очільник міста.

Інтерв'ю Deutsche Welle

Цього тижня німецьке видання Deutsche Welle опублікувало велике інтерв'ю з Ігорем Тереховим. Ось деякі важливі тези з нього.

Мова. Харків дедалі більше українізується, і за десять років його мешканці повністю перейдуть на українську мову спілкування. За словами Ігоря Терехова, політика впровадження українізації має бути дуже виваженою. Містяни потроху, без примусу переходять на рідну мову. Особливо таке бажання виявляє молодь.

Допомога військовим. У 2023 році з коштів міського бюджету на потреби військовим було перераховано близько 500 млн грн. Зокрема, днями захисникам перерахували 10 млн грн. За словами очільника міста, попри те, що бюджет Харкова від початку повномасштабного вторгнення скоротився приблизно на 30%, міська влада підтримує урядову ініціативу про обов’язкове вилучення військового ПДФО з місцевих бюджетів.

Відбудова міста. Міжнародні організації та фінансові установи готові допомагати відбудовувати Харків, а в розробці планів беруть участь не тільки закордонні фахівці, а й харківські архітектори. З фінансуванням проєктів, створених у співпраці з фондом Нормана Фостера, допомагає німецький уряд. Крім того, місто Харків підтримують такі фінансові інституції, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Европейський інвестиційний банк і Світовий банк.

Бізнес. У Харкові кількість фізичних осіб-підприємців на дві тисячі більша порівняно з довоєнним періодом. Сьогодні до міста приїжджають підприємці з інших регіонів, щоб відкрити бізнес. Це передусім мешканці Донецької, Запорізької, Херсонської областей і деокупованих територій.

«Ми робимо все можливе для підприємців, які постраждали під час війни, зокрема, щодо сплати земельного податку. У нас є чіткий план дій, який допоможе повернути їх до Харкова, залучити інвестиції для бізнесу та запросити нових підприємців працювати в нашому місті», - зазначив Ігор Терехов.

Членство України в Євросоюзі і НАТО. Місцева та державна влада активно працює над питанням вступу до міжнародних об’єднань.

«Потрібно докласти всіх зусиль на дипломатичному, міжнародному рівні, завести дружні муніципальні відносини. Ми використовуємо всі можливості для якнайшвидшого вступу до ЄС і НАТО», - зазначив Ігор Терехов.

Харків ніхто і ніколи не здасть!

Ігор Терехов прокоментував статтю в німецькому таблоїді Bild, у якій ідеться про наміри рф за кілька років знову спробувати захопити Харків. На своїх сторінках у соціальних мережах мер заявив, що російській армії ніколи не вдасться захопити український Харків.

«Харків ніхто і ніколи не здасть! Ворог не має жодних шансів на успіх у своїх планах. Це було чітко зрозуміло ще у 2014 році, а потім це остаточно підтвердив 2022 рік. Держава, місцева влада, Збройні Сили України, волонтери - усі разом роблять і робитимуть усе можливе для захисту нашого міста і наших людей!» - підкреслив мер.

Транспорт від міст-побратимів

У новому році Харків отримає чергову партію рухомого складу громадського транспорту від міст-побратимів. Про це 21 грудня в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, підтримка міжнародних партнерів допомагає певною мірою компенсувати втрати рухомого складу, яких Харків зазнав внаслідок обстрілів.

Диференціація повітряних тривог: що потрібно Харкову

Харків потребує диференціації сигналів оповіщення про загрозу ворожих атак з повітря. Про це 21 грудня в ефірі національного телемарафону заявив Ігор Терехов.

«Харкову дуже потрібна диференціація повітряних тривог. Ми не можемо постійно знаходитися в червоній зоні і повсякчас зупиняти роботу. Для нас важливо, щоб працювали і промислові об’єкти, і заклади харчування, і супермаркети, і торговельні центри. Тому така диференціація має бути», - зазначив Ігор Терехов.

Міжнародна співпраця

21 грудня відбулася зустріч Ігоря Терехова з представниками Чеської Республіки. Сторони обговорили сфери майбутньої співпраці між Харковом та Чехією. Зокрема, найближчими місяцями іноземні партнери планують передати медичне обладнання міському перинатальному центру та поліклініці №10, пошкодженій внаслідок обстрілів Північної Салтівки на початку повномасштабної війни.

Ігор Терехов зазначив, що для Харкова дуже важливо відновлювати лікарні та розвивати галузь охорони здоров'я, оскільки близько 20% об'єктів медичної інфраструктури мають ті чи інші руйнування. А заступник міністра закордонних справ з економічних відносин Чехії Марек Свобода повідомив, що для харківських медиків Чехія проведе навчання з використання нового обладнання.

Міжконфесійна зустріч

Також у цей день Ігор Терехов зустрівся з представниками різних віросповідань міста Харкова. У міжконфесійній зустрічі взяли участь Архієпископ Харківський і Слобожанський Митрофан, протоієрей, військовий капелан Григорій Стасюк, керуючий Харківським екзархатом Української греко-католицької церкви Василь Тучапець, керуючий Харківсько-Запорізькою дієцезією Римсько-католицької церкви Павло Гончарук, імам-капелан Хаджалі Мухаммед Алі, головний рабин міста Харкова Мойше Москович та інші.

Вони обговорили виклики та труднощі, з якими довелося зіткнутися представникам конфесій. Очільник міста вислухав представників духовенства, зазначивши, що міська влада надаватиме всебічну підтримку релігійним громадам.

Вифлеємський вогонь миру передали громаді Харкова

Харківському міському голові Ігорю Терехову 21 грудня передали священний Вифлеємський вогонь. Очільник міста подякував представникам скаутського руху «Пласт» за їхню місію та зазначив, що далі цей вогонь передадуть у храми та церкви міста.

«Дякую вам за цей вогонь і вірю, що він нарешті принесе всім нам таку довгоочікувану перемогу! Адже це полумʼя з Вифлеєму дуже важливе для вірян, а також воно є уособленням не лише надії на завтрашній день, а й великої сили цінностей, що обʼєднують усіх нас», - зазначив міський голова.