Два роки тому російська армія поцілила у будинок Харківської спеціальної школи ім. В. Г. Короленка для дітей з вадами зору. На щастя, діти, які у той час знаходились у їдальні на першому поверсі, не постраждали. Але пошкоджень зазнала сама будівля. Експерти оцінили вартість капітального ремонту приміщень закладу у 168 млн грн.
«Це значна сума й, напевно, ми мали б розраховувати лише на підтримку держави, - зазначив директор школи Олександр Білоусов. - Але харків’яни - дивовижні та небайдужі люди. Ми це відчули з перших днів вторгнення й продовжуємо відчувати зараз. Починаючи від забезпечення школи хлібом у перші дні війни та допомозі з евакуацією дітей з Харкова до консервації будинку після обстрілу та проведення ремонтних робіт, які тривають зараз».
На початку березня 2022 року в школі перебували діти з 15 областей України. Забрати своїх дітей змогли лише харків’яни та батьки з найближчих районів області. Тож коли постало питання евакуації, школа стала саме тим закладом, на якому Кабмін відпрацьовував відповідний алгоритм дій. Бо відсутність оригіналів документів та дозволів від батьків створювала чималі бюрократичні проблеми.
Будинок школи збудовано у 1886 році, він - пам’ятка архітектури. Тож аби запобігти руйнації у 2022 році покрівлю за кошти обласного бюджету вдалось відремонтувати. А далі справа стала за благодійними фондами та меценатами: заміна понад 250 вікон, повна реконструкція системи опалення, облаштування бомбосховища.
«Але мене вчили, що порядок у школі починається з порядку в туалетних кімнатах. Тож ми взялися привести їх до ладу. Аби виконати якнайбільший обсяг робіт та прискорити повернення дітей до школи, ми звернулись по допомогу до нашого рідного плиткового заводу та Валентина Шеветовського. Особисто ми не були знайомі та мені казали, що він не відмовить. Так і сталося», - поділився Олександр Білоусов.
Як наслідок доброї поради, школа отримала не лише 300 кв м керамічної плитки, а й підтвердження тому, що добра у світі значно більше, ніж ми іноді очікуємо.
«Серце щемить, коли дивишся, на що перетворюють українські міста «воїни-освободітєлі», здається, що відчуття прекрасного їм не просто не притаманне, їм від нього стає зле. Тож коли ми можемо долучитись до відновлення рідного Харкова й особливо, коли проєкт стосується дітей, завжди намагаємось долучитись до доброї справи», - депутат Харківської обласної ради від «Успішного Харкова», голова Наглядової ради Харківського плиткового заводу Валентин Шеветовський
Олександр Білоусов зауважив, що діти зможуть повернутися до школи не раніше, ніж закінчиться війна, та запевнив, що вони дуже чекають на це повернення. А поки учні школи готуються до участі в музичному фестивалі, що незабаром відбудеться в Кракові.