НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Тиждень боротьби. Дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Щодня ми стикаємося з викликами, які випробовують нас на міцність, але водночас загартовують наш дух. Сьогодні особлива роль належить міському голові Ігорю Терехову. Завдяки його зусиллям Харків залишається містом, яке не здається: тут відновлюються пошкоджені будинки, працюють магазини і лікарні, забезпечується життєдіяльність об'єктів критичної інфраструктури, надається підтримка внутрішньо переміщеним особам. Хоч небезпека і стала частиною нашою буденності, Харків живе, працює та бореться.

У черговому дайджесті ми розповімо про основні події останнього тижня листопада, ініціативи Ігоря Терехова, що допомагають харків՛янам, та проєкти, які підтримують наше героїчне місто у найскладніші часи. Разом - до Перемоги!

Про міжнародну економічну інтерграцію

Міжнародний економічний форум відбувся 22 листопада в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця. Захід присвятили міжрегіональній економічній інтеграції. У ньому взяли участь представники міжнародних організацій, керівники компаній, українські та іноземні експерти.

Під час виступу Ігор Терехов розповів про заходи, які міська влада вживає для підтримки бізнесу в умовах війни. Він наголосив, що Харків - єдине місто в Україні, яке скасувало місцеві податки й збори для підтримки підприємництва.

«Економічний розвиток - основа відбудови Харкова. Ми ретельно працюємо над планом розвитку міста і днями спільно з міжнародними експертами презентували економічну стратегію відновлення. Вона визначає не лише кроки з ліквідації наслідків війни, але й закладає основи для створення нового рівня розвитку інфраструктури, економіки та соціальної сфери», - зазначив мер.

Яким буде Харків після війни

Економічна стратегія Харкова, представлена Фундацією Нормана Фостера, має на меті всебічний розвиток міста після війни. 26 листопада в ефірі національного телемарафону Ігор Терехов розповів, що цей документ є покроковим планом дій для всіх городян і міської влади, що допоможе Харкову бути самодостатнім містом і зберегти свої виробничі потужності.

«У плані врахований післявоєнний досвід інших країн. Зараз ми йдемо цим шляхом, і дуже важливо, щоб наше місто залишилося студентським, науковим, промисловим центром. Крім того, така стратегія дає можливість залучати інвестиції та допомогу від міжнародних партнерів», - підкреслив очільник міста.

Ситуація з ФОП: реальні цифри

Кількість відкритих підприємств у Харкові на листопад 2024 року перевищує кількість закритих на 13%. Про це Ігор Терехов повідомив в інтерв'ю «Главкому».

Мер розповів, що міська влада підтримує бізнес і стимулює його залишатися в Харкові. Для цього були скасовані всі місцеві податки та збори, щоб у підприємств були оборотні кошти.

«Сьогодні ми боремося за кожне мале підприємство. Крім того, намагаємося всіляко підтримувати городян. Наприклад, з початку війни весь громадський транспорт - безкоштовний, що також є стимулом залишатися в Харкові. Так, майже щодня ворог обстрілює місто, і люди це бачать. Хтось не витримує такого навантаження і міняє локацію свого бізнесу на інший регіон, але ми робимо все можливе, щоб Харків жив та розвивався», - наголосив міський голова.

До речі, під час зустрічі зі студентами Харківського національного університету радіоелектроніки Ігор Терехов розповів про ініціативи, які сприяють заохоченню підприємців розвивати свою справу саме в Харкові.

«Великою проблемою для бізнесу є електроенергія - її постачання та тарифи. Тому ми хочемо створити в місті автономний «енергетичний острів», який дозводить стабілізувати ситуацію. Крім того, ми скасували всі місцеві податки та збори, зробили проїзд у громадському транспорті безкоштовним. Це цілком у наших силах - зробити так, щоб бізнес приходив сюди і працював», - підкреслив Ігор Терехов.

Що буде з пошкодженими пам’ятоками архітектури

Внаслідок регулярних ворожих обстрілів у Харкові було пошкоджено чимало пам’яток архітектури. В інтерв’ю «Главкому » Ігор Терехов розповів, що міська влада активно співпрацює з міжнародними партнерами, які готові долучитися до відновлення зруйнованих будівель. Зокрема, це стосується архітектурного ансамблю на пл. Свободи.

«Харків має шалений потенціал, адже він завжди був містом науки та студентства. Таким він і залишиться. Нам дуже важливо відновити пошкоджені будівлі. Під час розробки нового Генплану було розраховано, що в місті проживатиме 2,5 млн осіб, тому нам необхідно знайти можливості для спільного відновлення будівель та пам'яток архітектури з державою та іноземними партнерами», - зазначив Ігор Терехов.

Співпраця з міжнародними організаціями

Зустріч міського голови Ігоря Терехова з представниками міжнародних організацій, які допомагають місту долати наслідки збройної агресії рф, відбулася 28 листопада в Харкові.

Серед учасників заходу були представники Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), Данської Ради у справах біженців (DRC), французької організації ACTED, Міжнародної організації з міграції (МОМ), чеської гуманітарної організації «Людина в біді» та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

За словами Ігоря Терехова, за цей рік у Харкові було відновлено понад 10 тис. квартир, а також встановлено близько 30 тис. вікон.

«Завдяки вашій допомозі десятки тисяч родин змогли повернутися до своїх домівок. Але проблем ще багато: в місті потрібно встановити ще понад 60 тисяч вікон. Ми також зосередимо зусилля на капремонті багатоповерхових будинків, які отримали значні пошкодження, щоб вони стали придатними для нормального життя. Щодо аварійних багатоповерхівок, які вже неможливо відновити, - їх демонтаж теж буде пріоритетом наступного року. Ми розробимо програму, щоб не лише розбирати руїни, а й закласти основу для будівництва на їхньому місці нових сучасних житлових комплексів», - зазначив Ігор Терехов.

Міжнародні організації підтвердили готовність підтримувати Харків і надалі.