НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Відрядження Ігоря Терехова: продовжуємо залучати міжнародну допомогу

Цього тижня Ігор Терехов перебуває в закордонному відрядженні - заради Харкова. Його зустрічі з міжнародними партнерами - не просто розмови, а реальні угоди, які наближають наше місто до нових інфраструктурних проєктів, фінансування відбудови та іншої допомоги. Це переговори про майбутнє, в якому Харків буде відновленим, безпечним, європейським містом.

Про головні події, зустрічі міського голови в Люксембурзі та підтримку наших міжнародних партнерів - у новому дайджесті.

Харків співпрацюватиме з нідерландською будівельною компанією

4 березня Ігор Терехов в рамках закордонного відрядження підписав Меморандум про співпрацю з нідерландською компанією Ten Brinke Group B.V. Вона вже допомагає місту, зокрема, безоплатно передає вікна для пошкоджених російськими обстрілами будинків харків՛яню

Під час зустрічі мер та гендиректор і голова правління Ten Brinke Group B.V. Альберт тен Брінке обговорили подальші плани щодо відновлення Харкова та безпосередню участь компанії у процесі реконструкції міста.

Альберта тен Брінке розповів, що його фірма має понад 120-річну історію та спеціалізується на будівництві житлових комплексів, комерційних будівель, лікарень, офісів і соціального житла, що є головним напрямком у процесі відбудови Харкова.

Ігор Терехов наголосив, що Харків активно працює над майбутнім відновленням.

«Дякую за допомогу, яку ми вже отримали. Насправді важкі часи сьогодні в Україні. І це обумовлено тим, що зараз іде війна. Але, коли настане мир, я впевнений, буде дуже багато можливостей, і дуже багато потрібно буде відновлювати, бо значна частина житлового фонду, комерційних будівель і критичної інфраструктури зруйнована», - сказав Ігор Терехов.

Ігор Терехов на бізнес-форумі в Люксембурзі

5 березня Ігор Терехов взяв участь у Третьому Люксембурзько-Українському бізнес-форумі «Ukraine Resilience Business Forum» у Торговій палаті Люксембургу. Разом із ним були представники міськради, комунальних підприємств і бізнесу Харкова.

Мер виступив на панелі, присвяченій забезпеченню енергетичної стійкості, та розповів, що Харків регулярно перебуває під ворожими обстрілами.Внаслідок цього зазнають руйнацій переважно житлові будинки, виробничі підприємства, об’єкти критичної інфраструктури.

Також Ігор Терехов наголосив на необхідності створення автономного «енергетичного острова» в Харкові, що дозволить місту досягти енергетичної незалежності.

«Завдяки співпраці з міжнародними партнерами ми встановлюємо когенераційне обладнання, газотурбінні установки, блочно-модульні котельні. Під час масованого обстрілу критичної інфраструктури, який стався 25 грудня минулого року, було зафіксоване влучання 13-ти ракет С-400. Так, постраждало нове обладнання. Але нам вдалося втримати енергетику міста. Ми також не зупинили теплопостачання в деяких районах. І це наша маленька перемога», - наголосив очільник міста.

Проєкти відбудови міста

Міська влада активно співпрацює з іноземними партнерами для післявоєнної відбудови Харкова. Про це 5 березня на бізнес-форумі «Ukraine Resilience Business Forum» заявив Ігор Терехов. Він наголосив, що стабільність енергетики залишається ключовим питанням для міста, яке успішно проходить опалювальний сезон попри постійні ворожі атаки.

«Крім того, ми реалізуємо інші проєкти. Це будівництво метрополітену, закупівля рухомого складу та електробусів. Сьогодні відбудуться важливі перемовини з заступником голови Європейського інвестиційного банку. Хочемо домовитися про фінансування для відбудови житла. Це надважливе питання», - сказав Ігор Терехов.

Зустріч з керівництвом Європейського інвестиційного банку

Ігор Терехов обговорив із віцепрезиденткою Європейського інвестиційного банку Терезою Червінською відновлення житла, фінансування метро та енергетичну безпеку. Він наголосив, що відбудова житлових будинків - пріоритет для Харкова, та розповів про співпрацю з урядом Німеччини над проєктом соціального житла.

«У Харкові перебуває понад 200 тисяч вимушених переселенців. Вони живуть у гуртожитках, однак після завершення війни туди повернуться студенти. Тому потрібно десь розселити людей. Крім того, більше 160 тисяч харків’ян через обстріли залишилися без даху над головою. Їм теж необхідно дати житло. Тому зараз Харків потребує особливої уваги міжнародних партнерів у цьому напрямку», - наголосив мер.

Тереза Червінська розповіла, що ЄІБ має досвід у будівництві муніципального житла. За її словами, банк готовий працювати над координацією українських міст у сфері відбудови за європейськими стандартами.

Сторони також розглянули можливість подальших фінансових гарантій для будівнитцва метрополітену, підземного електродепо і закупівлі потягів.

Відбудова - двигун економіки Харкова

Розвиток Харкова базуватиметься на відбудові житла, підтримці будівництва, промисловості та IT-сектору, що стане основою економічного зростання. Про це Ігор Терехов заявив 6 березня на форумі ЄІБ у Люксембурзі, виступаючи на панелі щодо відбудови України через інвестиції в інфраструктуру.

«Сьогодні понад 160 тис. харків’ян залишилися без даху над головою, тому відбудова житла - це не лише гуманітарний виклик, а й рушійна сила економіки міста. Будівельна галузь стане локомотивом зростання», - наголосив Ігор Терехов.

За його словами, майбутнє Харкова - це також розвиток IT-сектору, промисловості, енергетичного машинобудування та аерокосмічної галузі. Мер підкреслив, що залучення інвесторів має розпочатися вже зараз.

Обговорення програм відновлення

Ігор Терехов під час зустрічі з директором відділу кредитування в державному секторі країн Східного партнерства Європейського інвестиційного банку Матео Рівеліні та його колегами зазначив, що Харків має бути повноцінним учасником усіх програм відновлення, які пропонує ЄС. Вкрай актуальним це є для соціальної інфраструктури: шкіл, дитячих садків, лікарень.

«Наше місто - єдине в Україні, де діти змушені навчатися під землею, адже тільки так можна гарантувати їм безпеку під час обстрілів. Ми будуємо підземні школи та розширюємо метрошколу виключно через жорстку необхідність. За найактуальнішою статистикою, від початку повномасштабного вторгнення в Харкові було пошкоджено 270 комунальних закладів освіти - це 63% усього нашого освітнього фонду. Це катастрофічні цифри. Але ми не лише про руйнування. Ми - про відбудову. У нас є готові проєкти нових шкіл, розроблені за сучасними стандартами разом з міжнародними партнерами. Ми хочемо, щоб наші діти мали такі ж можливості для навчання, як їхні ровесники в інших куточках країни», - сказав мер.