НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Сергій Чернов: Мешканці Харківщини мають висловити свою позицію на місцевих виборах, щоб бути впевненими у людях, які керуватимуть громадами

Голова Харківської обласної ради, кандидат у депутати обласної ради та Красноградської районної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Сергій Чернов в рамках робочої поїздки відвідав Кегичівщину. Там він зустрівся із місцевими мешканцями, зокрема медпрацівниками. Вони розповіли, що їх турбує подальша доля районної лікарні.


Сергій Чернов зазначив, що в Україні лише двом областям, Харківській і Львівській, вдалося створити єдиний медичний простір, тим самим відстояти позицію щодо збереження інфраструктури та кадрів, які у випадку поділу області на кілька госпітальних округів опинилися б під загрозою оптимізації.

Щодо перспектив власне районної лікарні, Сергій Чернов зауважив, що новий адміністративний устрій Кегичівщини після місцевих виборів моделюватиметься за принципом «один район – одна громада». Отже, лікарня має перейти на баланс громади.

«У вашої лікарні є власник. Сьогодні – районна рада і райдержадміністрація. Лікарня також уклала угоду з Національною службою здоров’я України, яка власником не стала, а просто фінансує пакет послуг, які ви надаєте пацієнтам. Також вона оплачує зарплатню і певну частину медикаментів, відповідно до пакету», - наголосив Сергій Чернов.

Щодо утримання приміщення лікарні, охорони, забезпечення опаленням, електроенергією, водопостачанням - за все це Національна служба здоров’я не платила і платити не буде, підкреслив керівник обласної ради.

"Це має робити власник. Сьогодні – в особі райради і райадміністрації. А трохи згодом власником приміщення буде Кегичівська об’єднана громада. Ніхто, крім неї, не зможем прийняти рішення стосовно закриття установи, абощо. Бо у вас є господар, він тут, а не в НСЗУ", - наголосив Сергій Чернов та представив Володимира Валенка – кандидата від партії «Блок Кернеса – Успішний Харків» на посаду керівника громади.

Щоб бути впевненими у тих людях, які керуватимуть Кегічивщиною, треба висловити свою позицію на місцевих виборах. Тому голова Харківської обласної ради закликав людей прийти на виборчі дільниці та проголосувати за гідних кандидатів.