НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Життя в прифронтовому Харкові: головне про роботу Ігоря Терехова цього тижня

«Ворог скоїв удар по Харкову», «Місто зазнало атаки БПЛА» - це не просто заголовки новин, а реальність, у якій ми, харків՛яни, живемо. Відновлення будинків, допомога військовим, підтримка місцевого бізнесу й комунальних підприємств - щоденна робота не зупиняється ні на мить. Харківський міський голова й лідер нашої політичної сили Ігор Терехов продовжує робити все, аби місто-герой вистояло перед ворогом, а харків’яни мали світло тепло, воду та надію в найскладніші часи.

У черговому дайджесті ми розповідаємо, чим жив Харків цього тижня та які важливі рішення ухвалюються для його майбутнього.

Про Ситуаційний центр

1 лютого, до річниці роботи Департаменту надзвичайних ситуацій міської ради та Ситуаційного центру, Ігор Терехов в соцмережах розповів, щоза час функціонування центру його співробітники здійснили 731 виїзд на надзвичайні ситуації, з них 318 - внаслідок обстрілів.

За рік вдалося суттєво підвищити рівень безпеки нашого міста: була створена спеціалізована система відеоспостереження, завдяки якій час виявлення надзвичайних ситуацій зменшився до 15-25 секунд. Також введена цифрова система міського радіозв’язку, вона дозволяє оперативно координувати всі служби під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Було облаштовано і диференційовану систему оповіщення населення, яка запрацює найближчим часом.

«Створено спеціалізовані служби цивільного захисту. Це наші комунальні підприємства та їхні працівники, які титанічно, без вихідних, удень і вночі, 24/7 усувають наслідки надзвичайних ситуацій», - підкреслив міський голова.

Нагадаємо, Ситуаційний центр було створено за підтримки USAID, Kharkiv IT Cluster та БФ «Польща допомагає Україні».

Міжнародна допомога

3 лютого Ігор Терехов зустрівся з делегацією представників посольств Аргентини, Бразилії, Єгипту, Норвегії, а також Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Сторони обговорили першочергові виклики, які постають перед Харковом.

Мер ознайомив делегацію з роботою другої підземної школи в Новобаварському районі. Проєкт став результатом спільної роботи міста з міжнародними партнерами. Школа була зведена за фінансової підтримки Тайваню та частково за кошти місцевого бюджету, обладнання та меблі придбали міжнародні донори.

«Ми були першими в Україні, хто побудував підземну школу, бо були змушені шукати безпечні рішення для дітей. Все почалося з п’яти станцій метрополітену, які ми облаштували для навчання у 2023 році, а зараз у місті вже дві повноцінні підземні школи, розраховані на тисячу учнів у дві зміни. І для дітей, особливо найменших, надзвичайно важливо отримувати освіту в такому, очному, форматі. Так же, як і з житлом, необхідно поступово відновлювати інші зруйновані будівлі та будувати нові. Тому ми дуже сподіваємося на вашу подальшу підтримку і готові до спільної роботи», - додав міський голова.

Представники Аргентини, Бразилії, Норвегії та Єгипту запевнили в подальшій підтримці Харкова та висловили готовність до розширення співпраці у сфері відновлення інфраструктури.

Підтримка армії

Передача авто та обладнання військовим відбулася 3 лютого в Харкові. У заході взяв участь Ігор Терехов. Мер подякував військовим за захист, а соціально активному бізнесу - за підтримку захисників. Зокрема, відзначивши внесок компанії «Logity».

«Останні влучання російських дронів були саме по великим приватним виробництвам. Це ще раз доводить, що ворог цілеспрямовано атакує харківський бізнес. Бізнесу Харкова зараз важко. І я дуже вдячний як цій компанії, так і всім іншим, хто долучається до таких ініціатив. Ми зі свого боку теж підтримуємо підприємців: ще у квітні минулого року скасували всі місцеві податки та збори, і ці пільги продовжують діяти», - сказав Ігор Терехов.

Власник компанії «Logity» Амазасп Манукян зазначив, що з початку війни понад 40 співробітників його фірми стали до лав Збройних Сил України, і це стало головною мотивацією для підтримки армії.

Сесія міськради: головне

5 лютого відбулася 35-та позачергова сесія Харківської міськради. У ході роботи в дистанційному режимі депутати розглянули низку важливих для міста питань. Ігор Терехов під час сесії заявив про актуальність кожної прийнятої ініціативи.

Зокрема, були ухвалили наступні рішення:

Створено Департамент по роботі з внутрішньо переміщеними особами.

Призначено нового заступника Харківського міського голови. Ним став Юрій Шпарага.

КП «Харківблагоустрій» реорганізовано шляхом приєднання до комунального підрядного спеціалізованого підприємства по ремонту і будівництву автошляхів «Шляхрембуд».

Виділено 4 земельні ділянки за договором суперфіцію для будівництва підземних шкіл.

Утворено 3 Центри сімейної медицини шляхом виділу з міських лікарень.

Харків на національному форумі зі стратегічного розвитку

6 лютого Ігор Терехов виступив на Національному форумі «Стратегічне планування на регіональному рівні: від відновлення до розвитку». Він розповів про розробку концепції Генерального плану Харкова, в рамках якої міська влада співпрацює з Фундацією Нормана Фостера, та окреслив основні завдання стратегії розвитку, завдяки яким люди повертатимуться до міста.

«Наше основне завдання - динамічний розвиток. Ми співпрацюємо з Фундацією Нормана Фостера, отримуємо допомогу від уряду Німеччини, від уряду України та особисто Президента Володимира Зеленського. У нас є можливості, які потрібно використовувати. Головне, що має Харків, - це неймовірний інтелект, і нам необхідно його зберегти та рухатися вперед. Крім того, Харків - це промисловість. І основний акцент треба робити на енергетичне машинобудування. А також ІТ-сектор. Ми зберегли цей кластер. Так, хтось виїхав, але ми проводимо постійну роботу, спілкуємося з фахівцями, щоб повернути їх до Харкова», - зазначив мер.

Ігор Терехов також зауважив, що спільно з міжнародними партнерами міська влада продовжує всі заплановані проєкти, зокрема, з будівництва метро та закупівлі рухомого складу для пасажирських перевезень.

Окрему увагу мер звернув на роботу з ВПО, яких у Харкові перебуває близько 205 тис.