НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Щоб перейти до другого етапу децентралізації, необхідно внести зміни до Конституції. Сергій Чернов

Питання регіональної політики й продовження реформи децентралізації та місцевого самоврядування - такими бачить свої ключові завдання на посаді радника голови Верховної Ради України депутат Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків», президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов. Він зазначив, що продовжить роботу над удосконаленням законодавчої бази в цих напрямках.

Сергій Чернов розповів, що як тільки знімуть карантинні обмеження, буде зібрано консультативну раду при голові Верховної Ради для того, щоб представники регіонів, профільних комітетів Ради і парламентарії спільно оцінили ситуацію, яка склалася сьогодні в реформуванні органів місцевого самоврядування.

За його словами, увагу потрібно приділяти як напрацьованим позитивним практикам, так і негативним явищам, які не дають можливості розпочати другий етап децентралізації.

«Створення громад - це ще не завершення реформи, а тільки її початок. Щоб перейти до другого етапу децентралізації, як мінімум необхідно створити виконавчі комітети на рівні районних та обласних рад і інститут перфектів, наділений наглядовими функціями. Це необхідно закріпити в Конституції. Тому що саме на основі головного документа країни пишуться інші закони і вносяться зміни в них, в тому числі і Закон «Про місцеве самоврядування в Україні». Тобто нова редакція закону повинна вийти на основі внесених до Конституції змін. Тільки так ми зможемо завершити розпочатий процес децентралізації », - підкреслив Сергій Чернов.