НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У боротьбі з коронавірусом Харкову доводиться розраховувати тільки на себе, оскільки держава не виконує свої зобов’язання. Світлана Горбунова-Рубан

Хворі на коронавірус, яким призначили амбулаторне лікування, вимушені купувати медикаменти за власний кошт. Але таку можливість мають далеко не всі. Цю проблему неможливо вирішити без державного фінансування, зауважила заступник Харківського міського голови, кандидат у депутати міської ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Світлана Горбунова-Рубан у програмі «Пряма мова» на «7 каналі».

«Ми робимо акцент у своїх вимогах до держпідприємства «Медичні закупівлі України» на виділенні пакетів для першого рівня надання медичної допомоги. Ми просимо включити в пакет кошти на придбання медикаментів для людей, які лікуються амбулаторно», - зазначила віце-мер.

Більшість питань, пов'язаних із подоланням пандемії коронавирусу, лягли на плечі міста. У тому числі і фінансові. Зокрема, за рахунок міського бюджету будуть страхувати медичних працівників, вчителів та персонал загальноосвітніх шкіл міста Харкова, водіїв електротранспорту і працівників станцій метрополітену на випадок захворювання на коронавірус. Також місто вишикує додаткові кошти на закупівлю необхідних медикаментів і засобів захисту для медустанов Харкова.

«Основна концепція наших планів полягає в тому, що ми маємо самі себе рятувати. На жаль, нам знадобився час, щоб залишити будь-які надії на те, що нам допоможуть із Києва, виділивши гроші з додаткових фондів. Ви знаєте долю фонду з боротьби з коронавірусом, де було 65 млрд грн, які використали незрозуміло куди. Харків не отримав жодної копійки з нього.

Ми не стоїмо на місці, намагаємося знаходити нестандартні рішення. Ми основний акцент зробили на нашій роботі, на наших власних ресурсах, але ми не залишаємо в спокої і НСЗУ, і Міністерство охорони здоров'я, і всіх, кому належить вирішувати ці питання», - підсумувала Світлана Горбунова-Рубан.