НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У питанні отримання із держбюджету фінансування медустанов є менеджерські прорахунки. Сергій Чернов

Депутати Харківської обласної ради 21 грудня на черговій сесії затвердили обласний бюджет на 2022 рік.

«Сьогодні ухвалено бюджет області на 2022 рік за захищеними статтями. Коли ми отримаємо цифри щодо виконання бюджету 2021 року, традиційно це відбувається у лютому чи березні, зможемо розподілити кошти екологічного фонду та кошти бюджету розвитку. Робити це після завершення року – абсолютно логічно й правильно.

Ми повинні розуміти, яку частину бюджету направити на захищені статті з урахуванням підвищення зарплат, ми повинні розуміти, які кошти нам необхідно буде спрямувати на охорону здоров'я та дофінансувати наші обласні комунальні неприбуткові підприємства з урахуванням того, що сьогодні кошти з держбюджету, на жаль, виділяються не в повному обсязі. Мені ця тенденція дуже не подобається. Потрібно моніторити, аналізувати ситуацію, бо ми вже додаємо майже півмільярда гривень на медицину. Якщо минулого року ми виділяли близько 500 млн грн, то цього року плануємо 950 млн грн. Це ненормально, отже, ми не отримуємо більше пакетів від Національної служби здоров'я, і ​​тут є менеджерські прорахунки, над якими треба працювати», - зазначив депутат обласної ради від партії «Блок Кернеса – Успішний Харків», голова обласної ради трьох скликань (V, VI, VII) Сергій Чернов.

Загальний обсяг обласного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів із державного бюджету визначено у 6,82 млрд грн, що на 1,12 млрд грн більше, ніж у базовому варіанті бюджету 2021 року. Загальний фонд бюджету становитиме 5,21 млрд грн, решта – спеціальний фонд.

Найбільш значущі – на освіту у сумі 2,34 млрд грн, на охорону здоров'я – 925 млн грн, на соціальний захист та соціальне забезпечення – 693 млн грн.