НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Харків готовий до нової хвилі COVID-19 краще, ніж до попередніх спалахів захворювання. Світлана Горбунова-Рубан

Сьогодні у Харкові спостерігається системне зростання захворюваності на COVID-19. Про це розповіла на прес-конференції заступниця Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, депутатка Харківської міської ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, місто готове до весняної хвилі, про яку попереджають епідеміологи, краще, ніж до попередніх спалахів захворюваності. За період пандемії лікарі отримали великий досвід, а у медзаклади закупили необхідне обладнання та медпрепарати.

«Наразі у міських лікарнях першої лінії розгорнуто 840 ліжок, які ми перепрофілювали під лікування хворих на COVID-19. Це лікарня №17 – 210 ліжок, пологовий будинок №2 – 110, лікарня №25 – 250 ліжок, лікарня №18 – 110 ліжок. У лікувальних закладах 840 точок подачі кисню, з них 168 централізовані киснепроводи, 672 – кисневі концентратори. Ми змогли стовідсотково забезпечити ліжка, на яких перебувають хворі на коронавірус, подачею кисню. 861 кисневий концентратор придбали за рахунок державної субвенції, 60 - коштом місцевого бюджету. Щодо досвіду, набутого нашими медиками, то він також дуже значний. Головний лікар Обласної інфекційної лікарні Павло Нартов навіть пропонує створити регіональний протокол лікування», - розповіла вона.

За інформацією заступниці міського голови, з 15 березня 2020 року у Харкові зареєстровано 61 тис. 114 випадків захворювання на коронавірус, летальних випадків - 887. На минулому тижні у місті захворіло 2 тис. 376 людей, померло - 39.
Ліжка у профільних лікарнях зараз заповнені на 70 %: на стаціонарному лікуванні у міських медичних закладах перебувають 586 осіб, зокрема 51 у реанімації, 39 з них - на штучній вентиляції легень.