НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

На явку виборців вплинули кілька чинників. Віталій Панов

Будь-які позачергові вибори мають свою специфіку, і активність на них завжди є значно нижчою, ніж на виборах до місцевих рад, де обираються депутати всіх рівнів. Про це розповів на пресконференції керівник ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «БЛОК КЕРНЕСА – УСПІШНИЙ ХАРКІВ!» Віталій Панов.

Водночас він зазначив, що явка на позачергових виборах Харківського міського голови не була набагато нижчою за явку на місцевих виборах 2020 року.

«Минулого року явка була 31,3%. Нині понад 28%. Тому я не вважаю, що це була дуже низька явка, як багато хто заявляє», - зазначив Віталій Панов.

За його словами, було ще кілька факторів, які вплинули на невисоку активність виборців. Це епідеміологічна ситуація, а також необґрунтовані заяви про те, що на виборчих дільницях нібито перевірятимуть сертифікати про вакцинацію.

«Були необережні заяви напередодні голосування, що специфіка цих виборів буде у наданні певних додаткових документів, які не прописані у законодавстві. І хоча після цього було дуже багато спростування цієї інформації, багато хто не прийшов, бо почув, що не зможе проголосувати без сертифікату», - підкреслив Віталій Панов.