НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харкові відновили назву проспекту Маршала Жукова

У місті Харкові відновили назву об'єкта топоніміки - «проспект Маршала Жукова». Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 24 лютого, на сесії Харківської міської ради.

Як сказано в пояснювальній записці, рішення ухвалили з метою "вшанувати історичну пам'ять Жукова Георгія Костянтиновича як особистості, діяльність якої пов'язана з опором і вигнанням нацистських окупантів з України, шляхом відновлення назви об'єкта топоніміки в місті Харкові - проспект Маршала Жукова".

Також депутати затвердили звернення до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням затвердити Єдиний національний реєстр пам'ятників Другої світової війни 1939-1945 років, щоб виключити надалі різночитання в Законі України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів і заборону пропаганди їх символіки».

Крім того, Харківська міська рада звернеться до судових інстанцій з метою оскаржити попередні судові рішення щодо правомірності ухваленя міськрадою рішень про відновлення назви об'єкта топоніміки «проспект Маршала Жукова».

Нагадаємо, проспект отримав ім'я Петра Григоренка в травні 2016 року відповідно до розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації "Про перейменування низки об'єктів топоніміки м.Харкова" в рамках закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Харківська міська рада 19 червня 2019 року, розглянувши петицію городян, повернула проспекту ім'я маршала Жукова. Представники низки політичних сил оскаржили це рішення в Харківському окружному адміністративному суді. Повторно ім'я військового маршала міська рада повернула об'єкту топоніміки 26 лютого 2020 року. Однак і це рішення було скасоване внаслідок судових тяжб.