НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Виступ на Конгресі місцевих та регіональних влад і діалог з харків՛янами: головне з роботи Ігоря Терехова

Український Харків неодноразово ставав мішенню ворога, проте він продовжує міцно стояти, незважаючи на щоденні випробування. У таких надзвичайно складних умовах діяльність міського голови є критично важливою. Ігор Терехов виявляє справжнє лідерство, підтримуючи стабільне життяприфротнового міста, організовуючи допомогу харків՛янам, контролюючи роботу критичної інфраструктури. Його безпосередня участь у відновленні Харкова, а також результативні діалоги з міжнародною спільнотою дозволяють нам не тільки долати воєнні виклики щодня, а й рухатися вперед.

У черговому дайджесті ми ділимося останніми новинами та досягненнями нашого міста й нашого мера.

Міжнародна підтримка: шість когенераційних установок для харків՛ян

13 грудня Ігор Терехов зустрівся з головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Муніром Мамедзаде. Спілкування відбулося в міській котельні, мер продемонстрував роботу однієї з шести когенераційних установок, які ЮНІСЕФ раніше передав Харкову. Ігор Терехов зазначив, що нове обладнання дозволяє забезпечити стабільне постачання тепла і гарячої води в невеликий мікрорайон навіть за відсутності світла. Решта когенераційних установок також була встановлена в котельнях у трьох районах міста. Вони дозволяють одночасно виробляти електроенергію для котельні.

«Зараз, коли місто повністю позбавлене можливості генерувати електроенергію самостійно, а ворог нищить нашу інфраструктуру, ми розуміємо, наскільки важливі такі установки. Це ще один маленький, але дуже важливий крок до створення в Харкові «енергетичного острова», - зазначив міський голова.

Діалог з харків՛янами

14 грудня міський голова зустрівся з мешканцями будинку на вул. Метробудівників, 10, щоб обговорити подальшу долю будівлі. Цей будинок зазнав трьох ворожих ударів, починаючи з 2022 року. Внаслідок останнього ракетного обстрілу тут зруйновано один із під’їздів.

Відомо, що була проведена експертиза, за результатами якої будинок визнали аварійним і таким, що підлягає демонтажу. Однак частина мешканців виступає проти і наполягає на збереженні хоча б однієї секції багатоповерхівки.

Ігор Терехов наголосив, що рішення щодо знесення аварійних обʼєктів ухвалюється виключно на підставі висновків незалежних експертів.

«Мешканці хочуть зберегти будинок, я їх розумію. Ми домовилися, що проведемо повторну експертизу технічного стану будівлі. До процесу будуть залучені самі мешканці, аби вони бачили прозорість та об’єктивність оцінки. Лише після цього буде ухвалене остаточне рішення - відновлювати будинок чи демонтувати його», - зазначив мер.

Повторна експертиза складатиметься з технічної оцінки та економічного аналізу доцільності відновлення будівлі, і після її завершення буде ухвалене рішення щодо демонтажу чи відновлення будинку.

Харків і Львів посилюють співпрацю

Ігор Терехов підписав Меморандум про співробітництво в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» між Харківською та Львівською місьрадами. Документ спрямований на реалізацію спільних проєктів, які зміцнюватимуть соціально-економічну стабільність обох міст.

Особлива увага приділяється програмам, які залучатимуть гранти і партнерську підтримку, що сприятиме швидшому відновленню Харкова.

Ігор Терехов підкреслив, що угода є важливим кроком до об’єднання зусиль українських міст у воєнний час.

«Пишаємося нашими людьми і військовими, які дають нам можливість продовжувати боротьбу. До війни ми мали міцні зв’язки з містами-побратимами, і сьогодні ці партнерства лише набирають ваги. Ця угода - черговий доказ того, що Схід і Захід України працюють разом заради перемоги», - зазначив Ігор Терехов.

Мер Львова Андрій Садовий зі свого боку, акцентував увагу на фінансових викликах, з якими стикаються українські громади.

Головне з Конгресу місцевих та регіональних влад

17 грудня Ігор Терехов взяв участь у підсумковому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за 2024 рік. Захід пройшов під головуванням Президента України Володимира Зеленського і був присвячений обговоренню досягнень року, що минає, та планів на майбутній. У засіданні взяли участь представники центральної влади та органів місцевого самоврядування, ЗСУ, посольств держав-партнерів.

На конгресі було анонсоване продовження державних програм підтримки українців, у тому числі внутрішньо перемішених осіб та ветеранів, а також надання допомоги місцевим громадам, підприємницькому сектору тощо. Також увагу приділили питанню посилення співпраці з міжнародними партнерами, спрямованої на залучення інвестицій, реалізацію спільних гуманітарних проєктів і досягнення миру в Україні.

На засіданні Ігор Терехов порушив питання про декриміналізацію використання комунальними підприємствами транспорту та іншої техніки, переданої громаді в якості гуманітарної допомоги. Так, згідно з чинним законодавством, така технічна допомога не може використовуватися з метою отримання прибутку. І вона не може бути спрямована на покращення надання комунальних послуг, які населення отримує за встановленими тарифами, до складових яких належить і прибуток КП.

З огляду на це, мер виступив з проханням якнайшвидше розглянути проєкт Закону України №12250, який передбачає розв'язання цієї проблеми, аби комунальні підприємства Харкова та інших територіальних громад могли повноцінно використовувати за призначенням допомогу міжнародних партнерів.

За словами Володимира Зеленського, цей законопроєкт Верховна Рада розгляне у січні 2025 року.

Вифлеємський вогонь у Харкові

Представники Національної скаутської організації «Пласт» 19 грудня передали Вифлеємський вогонь миру Ігорю Терехову.

Юні пластуни розповіли про історію Вифлеємського вогню, його символічне значення як посланця миру, любові та єднання. Ігор Терехов подякував пластунам за їхню важливу місію.

«Це стало для всіх нас доброю традицією. Вітаю із прийдешніми святами та щиро вірю, що мир настане, і ми зустрічатимемося надалі в зовсім інших умовах. Хай береже вас Господь!» - зазначив мер.