НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харкові відкрили меморіальну дошку Геннадію Кернесу

Меморіальну дошку Харківському міському голові 2010-2020 рр. встановили на будівлі Харківської міської ради.

Пам'ятний знак авторства скульптора Олександра Рідного розташований біля входу до міськради. На ньому зображений портрет самого Кернеса, а також знакові місця Харкова, пов'язані з ним: парк Горького, станція метро «Перемога», пам'ятник «Україна, що летить», сквер «Стрілка».

Вшанувати пам'ять Геннадія Кернеса прийшли його рідні, друзі, колеги та містяни.

«Сьогодні перший День міста, який ми з вами відзначаємо без Геннадія Адольфовича. Це велика людина, людина - лідер. Він зумів зробити так, щоб харків'яни полюбили своє місто. Під його керівництвом Харків почав розвиватися неймовірними темпами. І ця динаміка, яку він вселив у душі харків'ян, сьогодні живе», - зазначив на церемонії відкриття керівник міста Ігор Терехов.

Він також підкреслив, що команда, яка працювала з Кернесом, сьогодні продовжує працювати над розвитком міста.

«Я вдячний Геннадію Адольфовичу за те, що сьогодні разом зі мною працює команда, яку він формував, найкраща в Україні, яка націлена на результат і вміє його досягти, команда, яка продовжить традиції, закладені Геннадієм Кернесом», - сказав Ігор Терехов.

Усім присутнім подякував за участь в урочистій церемонії син Геннадія Адольфовича, керівник фракції «Блок Кернеса - Успішний Харків» в обласній раді Кирило Кернес.

«Найважливіша і найглибша пам'ять про людину - це та, що в нашому серці. Для мене особисто як для сина Геннадія Кернеса і для всієї нашої сім'ї дуже важливо, щоб люди пам'ятали про нього, про його справи. Проходячи повз будівлю міської ради, харків'яни будуть зупинятися і розглядати елементи меморіальної дошки, де зображені ті місця, в які Геннадій Кернес вклав свою душу і які любив безмежно. Дякую всім, хто брав участь у створенні цієї сюжетної композиції. Я думаю, що вона, безумовно, прикрасила Харків, вписавшись у його ритм», - зазначив Кирило Кернес.

Ігор Терехов також розповів, що зараз триває збір думок харків'ян стосовно того, як місто має увічнити пам'ять Геннадія Кернеса, крім меморіальної дошки та звання Почесного громадянина Харкова, яке було присвоєно йому в липні. Збором і обробкою думок займається Фонд Кернеса. Міська рада, за словами Терехова, розгляне всі пропозиції, що надійуть, і потім винесе їх до сесійної зали.