НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Через грубі помилки під час реформи децентралізації населення громад може залишитися без багатьох послуг

Під час проведення реформи децентралізації були зроблені грубі помилки, які поставили під загрозу існування закладів освіти, соціального захисту, охорони здоров’я, спорту, культури тощо. Про це на пресконференції розповів депутат Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків», президент Української асоціації районних та обласних рад, радник голови Верховної Ради України Сергій Чернов.


«Сьогодні під красивим словом оптимізація відбувається закриття окремих закладів, які надавали ще в минулому році послуги населенню. Є приклади, де майно забирають і є настрої продати його, продати те, що будувалося и створювалося десятиріччями. Є приклади, коли майно забрали, а не забрали юридичну особу. А без працівників будь-яке майно – це каміння. Нас поки ще не почули ні у Верховній Раді, ні в Кабінеті міністрів. Ми гостро ставимо питання про те, щоб повернути районні ради в мережу бюджетних закладів. Це конституційний орган. Відповідно до статті 143 Конституції України та статей 43 і 44 базового закону про місцеве самоврядування районні ради мають чітко виписані повноваження. Але сьогодні депутати райрад, які обіцяли своїм виборцям зміни в соціально-економічному розвитку регіонів і покращення життя, не можуть виконувати свої обов’язки, бо немає можливості сформувати відповідні програми і найголовніше –  наповнити їх фінансуванням», - підкреслив Сергій Чернов.

За його словами, реформу потрібно проводити поступово, а не «кидатися зі скали прямо в річку, не знаючи глибини».  

«Сильна влада свої помилки завжди визнає, слабка їх боїться. Потрібно було еволюційним шляхом розібратися щодо спроможності громад базового рівня та відповідно до їх можливостей поступово завантажувати закладами різних сфер.
Сьогодні ще не все втрачено. Наше завдання – достукатися до всіх, хто має повноваження змінювати щось в державі, швидко виправити ці помилки, щоб ми зберегли мережу надання послуг в охороні здоров’я, культури, освіти, спорту тощо», - резюмував Сергій Чернов.