НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Сергій Чернов: Контроль за вартістю основних товарів споживання повинен бути не ситуативним, а системним

Споживчі ціни у Харківській області, за даними обласного управління статистики, з початку року зросли на 4,2%, у березні приріст цін склав 2% (у порівнянні з лютим). Невтішні статистичні дані прокоментував депутат обласної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків», президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

За його словами, здорожчали всі найважливіші продукти, зокрема, яйця (майже вдвічі за два місяці), м’ясо, молоко, борошно, цукор. Рекордно - на 10,6% - зросла в ціні
соняшникова олія. Окрім того, на 5,6–2,8% подорожчали хліб, фрукти, цукор, овочі, масло, продукти переробки зернових; на 1,9–0,6% м’ясо та м’ясопродукти, риба, сир, мед, яйця, рис. Ціни на одяг злетіли на 6,3%, на взуття – на 13,7%. На тлі зростання цін на споживчому ринку рекордно з початку року виріс і тариф на електроенергію – на 36,6%.

«Зрозуміло, що багатьом покупцям доводиться замінювати звичну їжу на більш дешеву. На ситуацію із підвищенням цін та зниженням купівельної спроможності вплинула й коронакриза. Люди періодично опиняються без роботи, а дехто взагалі втрачає робочі місця. В Антимонопольному комітеті України збираються перевірити чесність цін на окремі харчові продукти, але заявляють, що остаточні висновки про штучно завищені ціни поки робити рано. На мою думку, контроль за вартістю основних товарів споживання повинен бути не ситуативним, коли ціни вже виросли, а системним. Мають працювати програми на підтримку вітчизняних виробництв. Також, важливо здорове регулювання обсягів експорту, аби наші виробники мали більше шансів на самореалізацію», - зауважив Сергій Чернов.