НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харкові відбулися урочистості до річниці виведення військ із Афганістану

У музеї-діорамі воїнів-інтернаціоналістів міста Харкова відбулися урочистості до річниці виведення військ із Афганістану. Ветеранів, учасників бойових дій привітали від імені Харківського міського голови Ігоря Терехова та керівника Адміністрації Московського району, депутата міськради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Олексія Топчія, а також вручили їм Подяки міського голови. Окрім того, нагороди – ордена, медалі й подяки Збройних Сил України – отримали присутні на заході волонтери. Грамоти Харківської міської спілки ветеранів Афганістану були вручені представникам соціально відповідального бізнесу, які допомагають організації.

Від імені депутатського корпусу обласної ради ветеранську спільноту привітала депутатка від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Тетяна Столяренко. Вона висловила надію, що перенесені жахи минулого не повторяться, та побажала усім мирного неба над головою.
«Разом з колегами-депутатами та колективом Адміністрації Московського району ми завжди допомагаємо, підтримуємо ветеранські організації. Московське районне відділення Харківської міської спілки ветеранів Афганістану давно очолює Микола Овчаренко. Я дуже вдячна йому за активну життєву позицію та громадську діяльність. Він активно допомагає родинам воїнів-афганців. Окрім того, саме він був ініціатором створення музею-діорами, який наразі є одним з найкращих в Україні. Його відвідали майже мільйон людей», - розповіла Тетяна Столяренко.

Довідка. Музей-діорама воїнів-інтернаціоналістів Харкова розташований на вулиці Юр’ївській, 7. Тут же розміщена районна організація Харківської міської спілки ветеранів Афганістану. Завдяки синтезу технічних і художніх засобів вигнуті картини створюють ефект присутності глядача. 15 травня 2015 року на території музею відкрито залу, присвячену бійцям АТО.

Засновник музею Микола Овчаренко – учасник бойових дій в Афганістані. За 10 днів до звільнення в запас він підірвався на міні. Наразі він майстер спорту з плавання, майстер спорту міжнародного класу з лижних перегонів. Учасник Паралімпійських ігор у Ногано з лижних гонок та біатлону, бронзовий призер Паралімпійських ігор у Солт-Лейк-Сіті.