НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Світлана Попова: Об’єкти культури в Сахновщинському районі перебувають у вкрай занедбаному стані

Туристичні маршрути лише на папері, напівзруйновані будинки культури та клуби, не ремонтована роками дитяча бібліотека – про такі проблеми розвитку культури й туризму у Сахновщинському районі розповіла в коментарі для газети «Блок Кернеса – Успішний Харків» кандидат економічних наук, доктор юридичних наук, професор Світлана Попова.

За її словами, на Сахновщині розроблено декілька туристичних маршрутів, але через нерозвинену супутню інфраструктуру люди зовсім не їдуть у район.

«Фактично туристичні маршрути існують лише на папері, хоча у нас в районі є дійсно цікаві місця. Наприклад, могила козака Шульги, з якою пов’язана легенда. Шульга був спочатку козаком, потім чумаком, а їх ховали там, де помирали. Коли він постарів, то возив за собою кам’яні хрест і труну. Помер чумак на Сахновщині», - розповіла Світлана Попова.

Вона також зазначила, що майже усі об’єкти культури в районі потребують капітального ремонту.

«Районний будинок культури зараз украй занедбаний. Фасад вимагає негайного ремонту, адже зі стін та цоколю відпадає гранітна плитка. Не краща ситуація і всередині приміщення: механізм сцени в аварійному стані, більшість апаратури застаріла, відеопроектора немає взагалі», - зауважила спікерка.

Ще в гіршому стані перебувають, за її словами, сільські клуби: в Огіївськом та Лебедівському клубах вийшла з ладу система опалення, в Лебедівському також необхідно ремонтувати покрівлю й підлогу, без ремонту тривалий час працює клуб у Гришівці, у Катеринівці його взагалі не відновили після пожежі.

Окрему увагу Світлана Попова звернула на стан краєзнавчого музею.

«Приміщення буквально розсипається: стеля відвалилася, підлога у критичному стані, вікна затягнуті целофаном, експонати потребують відновлення. Адміністрація музею разом з громадськістю хотіли взяти участь в обласному конкурсі мініпроєктів, щоб отримати кошти, але місцева влада не дала згоду на співфінансування, що зруйнувало плани», - наголосила вона.

Професорка також відзначила, що ремонту вже багато часу не бачила і Сахновщинська районна дитяча бібліотека. Там розвалюються старі вікна й підлога, а через зруйновану покрівлю у приміщенні навіть з’явилася пліснява.

«Усі ці об’єкти необхідно реанімувати. Тільки тоді ми можемо говорити про реальний розвиток культури в районі. Щодо туризму, повторюся, необхідно розвивати супутню інфраструктуру, бо далеко не кожен захоче їхати розбитими дорогами, щоб подивитися навіть найцікавіші пам’ятки», - резюмувала Світлана Попова.
Газета