Це місце завжди було знаковим для місцевих мешканців. Криниця розташована поблизу струмка, що поєднує джерело Сковороди з річкою Уди. З неї брали воду жителі різних вулиць. Криницю чистили щовесни, збираючись гуртом. Біда трапилася у 2018 році – під час пожежі на криниці згорів дах, зруйнувалося верхнє кільце.
![](https://static.tildacdn.com/tild3536-6137-4633-a335-623164313965/20200422_143112.jpg)
Коли нинішні кандидати у депутати Височанської селищної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Тетяна Магерко, Юрій Мамон, Євген Марченко та Юрій Ткаченко виступили з ініціативою відродити джерело, їх підтримало багато жителів Бабаїв.
![](https://static.tildacdn.com/tild6662-3336-4264-a639-363233663566/20200718_165353.jpg)
Роботи тривали з весни 2020 року. Кожен допомагав чим міг. Спільними зусиллями люди поставили нове кільце, дах з різьбленими колонами, на яких намалювали символи і сюжети рідного краю. Знезаразили воду, встановили лавки, викосили траву, вирізали сухі кущі, зробили дизайнерські стежки, клумби, зони для відпочинку. Встановили плетений тин, оздобивши його старовинними глечиками і рушниками. За криницею зробили дубову купіль. Поруч встановили силует Григорія Сковороди, який виготовив місцевий коваль.
Криницю і купіль освятив священник.
![](https://static.tildacdn.com/tild6563-3733-4238-a638-303939373165/20200718_124329.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6338-6336-4337-a663-316335383034/20200718_140410.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3239-6239-4661-b938-666237303165/IMG-1b01bff06aac12c5.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3064-3732-4732-b630-663830303338/IMG-84f7716af8ecaa0e.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6639-3737-4166-a366-666362353464/IMG-489a8fbeb05e933a.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3135-6234-4236-a431-313734393137/IMG-e9cffd54b60995c9.jpg)
Оновлене джерело відкривали з урочистостями, у яких взяв участь кандидат на посаду Височанського селищного голови від «Блоку Кернеса –Успішний Харків» Олексій Головко. Він підготував подарунки для маленьких учасників святкового заходу: книжки Григорія Сковороди «Байки».
![](https://static.tildacdn.com/tild6364-3364-4062-b961-353731626136/IMG-508a106c2198cc9d.jpg)
За словами ініціаторів відновлення криниці, на цьому роботи не завершено. Навесні планують зробити сходи, заасфальтувати дорогу до джерела. А дату відновлення криниці люди вже записали до місцевих свят.
![](https://static.tildacdn.com/tild3863-6236-4138-a330-656333356534/IMG-3db4ab7b405ea912.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6464-3836-4736-b766-323439666564/IMG-124016011ff4d12a.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6434-6261-4464-b433-313337613363/IMG-c9d1e0490397eb91.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3238-3363-4336-a139-653632323634/IMG-ee33de3f297708bb.jpg)
Успішна Харківщина – небайдужий регіон!