НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Бабаях відновили зруйновану криницю

У смт Бабаї Харківського району за ініціативи кандидатів у депутати Височанської селищної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» відновили зруйновану «Вербну криницю».

Це місце завжди було знаковим для місцевих мешканців. Криниця розташована поблизу струмка, що поєднує джерело Сковороди з річкою Уди. З неї брали воду жителі різних вулиць. Криницю чистили щовесни, збираючись гуртом. Біда трапилася у 2018 році – під час пожежі на криниці згорів дах, зруйнувалося верхнє кільце.


Коли нинішні кандидати у депутати Височанської селищної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Тетяна Магерко, Юрій Мамон, Євген Марченко та Юрій Ткаченко виступили з ініціативою відродити джерело, їх підтримало багато жителів Бабаїв.


Роботи тривали з весни 2020 року. Кожен допомагав чим міг. Спільними зусиллями люди поставили нове кільце, дах з різьбленими колонами, на яких намалювали символи і сюжети рідного краю. Знезаразили воду, встановили лавки, викосили траву, вирізали сухі кущі, зробили дизайнерські стежки, клумби, зони для відпочинку. Встановили плетений тин, оздобивши його старовинними глечиками і рушниками. За криницею зробили дубову купіль. Поруч встановили силует Григорія Сковороди, який виготовив місцевий коваль.
Криницю і купіль освятив священник.Оновлене джерело відкривали з урочистостями, у яких взяв участь кандидат на посаду Височанського селищного голови від «Блоку Кернеса –Успішний Харків» Олексій Головко. Він підготував подарунки для маленьких учасників святкового заходу: книжки Григорія Сковороди «Байки».


За словами ініціаторів відновлення криниці, на цьому роботи не завершено. Навесні планують зробити сходи, заасфальтувати дорогу до джерела. А дату відновлення криниці люди вже записали до місцевих свят.

Успішна Харківщина – небайдужий регіон!