НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Харківські олімпійці - справжні герої. Віктор Христоєв

23 липня стартують XXXII літні Олімпійські ігри в Токіо. Україну на них представлять 157 спортсменів. До складу національної збірної увійшли 16 харків'ян, які захищатимуть честь країни в 7 видах спорту.

Як розповів голова відділення Національного олімпійського комітету України в Харківській області Віктор Христоєв, через пандемію коронавірусу Олімпіаду довелося перенести на рік, були зірвані графіки підготовки спортсменів, багато хто з тих, хто планував брати участь, не змогли цього зробити.

«Наші спорстмени зробили все можливе і завоювали необхідні ліцензії. Звичайно ж, в цьому їх підтримувала міська й обласна влада, Національний олімпійський комітет. Всі разом працювали на єдиний результат. Протягом 2,5 років харківські кандидати на участь в Олімпіаді (всього 37 осіб) отримували стипендії міського голови. Міськрада надавла істотну підтримку в проведенні змагань і підготовці до них. Сприяли й у вирішенні інших питань. Наприклад, важкоатлетці Ірині Десі допомогли з придбанням житла», - зазначив Віктор Христоєв.

За його словами, всіх спортсменів, які представляють нашу країну в Токіо, вже можна вважати героями.

«За весь час проведення Олімпійських ігор у них взяли участь 150 тисяч осіб. 230 з них - харківські спортсмени. Цього року на 16 представниках нашого регіону лежить величезна відповідальність, адже вони захищатимуть честь батьківщини і за себе, і за тих, хто не зміг поїхати з певних причин. Ми сподіваємося, що харківська «олімпійська скарбничка», в якій є 44 медалі, і половина з них - золоті, поповниться новими досягненнями», - акцентував голова відділення НОК.