НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Ліцей на Богодухівщині переходить на альтернативне паливо

У Комунальній установі «Крисинський ліцей» Богодухівського району стартував пілотний проєкт із переоснащення системи опалення на альтернативне паливо.

За словами заступниці голови обласної ради Тетяни Біловол, пошук альтернатив газу, застосування відновлюваних джерел енергії – це світова тенденція.

«Дуже приємно, що громади Харківської області активно долучаються до цього процесу. Адже лише застосування новітніх технічних рішень, постійне оновлення матеріальної бази комунального господарства дозволить надавати якісні послуги. Крім цього, важливим чинником є ​​тарифи на ці послуги. Адже інвестиції, спрямовані на зниження енерговитрат, дозволять покращити добробут громадян. Приємно, що децентралізація дає змогу громадам запроваджувати такі цікаві ініціативи. Зі свого боку обласна рада підтримуватиме прагнення людей розвивати проєкти альтернативної енергетики, особливо у комунальній сфері», - зазначила Тетяна Біловол.

Як повідомив Богодухівський міський голова Володимир Бєлий, у ліцеї як паливо, що замінює газ, обрали пелети. Таке паливо дешевше за природний газ, дозволяє автоматизувати роботу котельні, а також мобільно включати або відключати опалення, коли це потрібно. Планується, що котельня опалюватиме не лише школу та дитячий садок, а й будинок культури.

Довідка. У дитячому садку при Комунальному закладі «Крисинський ліцей» виховуються 26 дітей, у школі навчаються 236. Ще 13 учнів здобувають освіту заочно.