НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Альберт Кононенко: Екологічна ситуація в регіоні знаходиться «за межею»

У Харківській області – велика кількість несанкціонованих сміттєзвалищ. Їх точну кількість навіть не можуть підрахувати екологи. Люди створюють смітники де завгодно: на полях, пустирях, в лісах. Про це розповів голова тимчасової контрольної комісії з питань моніторингу ефективного й раціонального використання природних ресурсів та здійснення контролю за використанням та охороною надр, дотриманням законодавства про охорону навколишнього природного середовища на території Харківської області, кандидат у депутати Харківської облради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Альберт Кононенко в ефірі програми «Насправді» на телеканалі «Simon».

«Ситуація вже «за межею». Ніхто вам достовірно не назве точну кількість звалищ незаконних, ніхто не назве точну кількість відходів на тих полігонах, які у нас існують. Харківщина знаходиться у великому провалі, тут спостерігається повне недотримання норм екологічного законодавства», - зазначив Альберт Кононенко.

Контролем даних проблем повинні займатися керівництво облдержадміністрації та представники державної влади на місцях. Але голови облдержадмністрації, які змінювали один одного протягом останніх 4 років, свідомо ігнорували цю проблему, стверджує Альберт Кононенко.

«Я, як голова комісії, а також інші члени комісії зіткнулися з тим, що в 2016 році здійснювалися всілякі перешкоди з боку обласної державної адміністрації щодо створення подібного органу. Потім почався тиск. Я зіткнувся з незаконним кримінальним переслідуванням, щодо мене і членів моєї сім'ї було сфальсифіковано 4 кримінальні провадження. Чим і кому я нашкодив, чим завадила робота нашої комісії?», - не приховує чинний депутат Харківської обласної ради.

Екологічну ситуацію в регіоні необхідно змінювати кардинально, підкреслив Альберт Кононенко. І цей напрямок роботи кандидат в депутати облради VIII скликання від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» включив до списку пріоритетних завдань.