НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Сергій Чернов: Зміни адміністративно-територіального поділу мають бути зручними для населення

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов жорстко прокоментував рішення профільного парламентського комітету стосовно формування в регіоні чотирьох укрупнених районів.

«Такі важливі рішення, як зміни адміністративно-територіального поділу регіону, приймаються на десятиріччя. Вони мають враховувати цілий комплекс факторів, щоб передусім забезпечити належну якість життя населення, підвищити ефективність управління територіями на користь людей та передбачити соціальні й економічні наслідки.
На жаль, є сумніви, що рішення народних депутатів спрямоване на розв’язання саме цих задач. Крім того, воно суперечить зваженій та послідовній позиції Харківської обласної ради, Харківської обласної державної адміністрації, Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, а також рішенню Кабінету Міністрів України», — вважає Сергій Чернов.

Він нагадав, що робоча група підготувала пропозиції, якими передбачено утворення в Харківській області 7 укрупнених районів з урахуванням стану соціально-економічної активності існуючих районів та міст обласного значення. За основу було взято рекомендації Мінрегіону та європейські стандарти.

Основними критеріями, за словами Сергія Чернова, були збалансованість демографічних, географічних, економічних, історичних, логістичних, культурних факторів, доступність адміністративних та інших послуг для населення.

«Принциповий підхід — доступність до районних центрів. Для понад 90% населених пунктів — до 60 км, а майже для 80% — до 30 км, що є одним із найкращих результатів з-поміж решти областей. Крім того, враховано такі показники, як кількість населення, оптимальна площа району, кількість населених пунктів, фінансова забезпеченість тощо.

У деяких інших областях з меншим населенням, ніж у трьохмільйонній Харківській області, з меншою площею, комітет передбачив більшу кількість районів. Наприклад, по п’ять для Вінницької та Чернігівської і навіть сім для Львівської.

Прикро, що ініціаторами такого рішення парламентського комітету щодо нашої області стали народні депутати Олександр Літвінов та Дмитро Микиша, які представляють саме Харківщину. Один із цих депутатів, аргументуючи свою позицію, заявив: «Субрегіональний рівень не про людей». Що ж, у разі схвалення такого районного поділу, який суперечить суті децентралізації, саме інтереси людей і не будуть враховані», — впевнений голова Харківської обласної ради.