НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Наш енергетичний код. У Харкові презентували видання, присвячене Олексію Бекетову

Олексій Бекетов - один із найвидатніших архітекторів, який зробив неоціненний внесок у розвиток Харкова. Його проєкти - не просто будівлі, це архітектурні символи, вони стали невід’ємною частиною нашої культурної спадщини. І сьогодні вони набувають ще більшого значення, адже допомагають зберегти відчуття приналежності до рідного міста та його історії. У вівторок, 20 серпня, в ХНУМГ ім. Бекетова відбулась презентація книги «Академік архітектури О. М. Бекетов «Образотворча спадщина».

До заходу долучилася команда Успішного Харкова.

Як розповіла Тетяна Малиніна, депутат Харківської обласної ради і проректор з науково-педагогічної роботи ХНУМГ ім Бекетова, книга - одне з чотирьох видань про роботу й творчість відомого архітектора, які опубліковані вже під час війни. В ній представлено живописні та графічні твори Олексія Бекетова.

«Це завершення багаторічного видавничого проєкту, присвяченого 100-річчю університету та 160-річчю від дня народження Олексія Миколайовича Бекетова. Розпочинався проєкт ще в мирні часи. Сьогодні ми презентуємо в рамках «Бекетівської спадщини» третю книгу. В ній зібрано все про образотворчу діяльність Олексія Миколайовича. Ми знаємо його як архітектора, але мало відомо про нього як митця. Виявляється, він не міг жити без мистецтва, своїх пейзажів і натюрмортів, дуже любив природу. І свого часу Олексій Миколайович Бекетов започаткував виставку студентів та викладачів, яку називав «Малюнком архітектора». Наразі ми відтворюємо цю традицію», - повідомила Тетяна Малиніна.

Проєкт побачив світ завдяки співпраці команди вишу з нащадками Бекетова, зокрема, його правнучкою Оленою Рофе-Бекетовою.

На думку депутата Харківської обласної ради Валерії Дзюби, Олексій Бекетов є енергетичним кодом нашого міста.

«Ми побачили не тільки Бекетова, з ім'ям якого пов'язане обличчя Харкова, а й Бекетова-людину, творчю особистість. Мені здається, що кожна його робота наповнена любов'ю до життя, до людей», - сказала Валерія Дзюба.

«Це велике надбання Харкова, на якому тримається філософія нашого міста. Філософія життя і любові до самого життя. Дякую родині Бекетова, що вона подає приклад, як треба берегти історію», - зауважила Світлана Горбунова-Рубан, депутат Харківської міської ради

«З нагоди Дня Незалежності та Дня міста Харкова ми щасливі презентувати це видання. Бекетов об’єднує, адже учні великого архітектора викладають нашим студентам. А харків’яни щодня бачать будівлі за його проєктами», - поділився Володимир Бабаєв, депутат Харківської обласної ради і в.о. ректора ХНУМГ ім. Бекетова Володимир Бабаєв.