Як поповнювати бюджет, вирішуючи екологічні проблеми. У Харкові представників громад навчали методиці поводження з ТПВ
У Харкові відбувся практичний тренінг "Чиста Слобожанщина" для територіальних громад регіону. Ініціаторами заходу виступили депутати обласної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Олександр Кухар (голова постійної комісії з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків) та Тетяна Столяренко (член комісії).
За словами Тетяни Столяренко, яка вже не один рік займається проблемами екології в регіоні, основна мета тренінгу полягала в тому, щоб залучити представників громад до вирішення найбільш актуальних питань, що стосуються охорони довкілля.
«Оскільки однією з головних екологічних проблем Слобожанщини на сьогодні є масові несанкціоновані звалища, перший тренінг ми вирішили присвятити саме темі поводження з твердими побутовими відходами та їх безпечної утилізації. Особливо цінною виявилася практична частина зустрічі. Так, наприклад, представники громад разом із запрошеними менторами спробували скласти власні проєкти компостирувальних станцій, станцій сортування та переробки сміття. Таким чином, ми змогли донести до учасників, що переробка сміття допомагає не просто вирішити проблему стихійних звалищ, а й здатна приносити економічний ефект. Надалі ми плануємо продовжити навчальні тренінги», - наголосила депутатка.
На заході також обговорили питання посилення екологічного контролю у регіоні, навчання профільних фахівців у сфері екології, які реалізовуватимуть екопроєкти у громадах, та відбору громадських інспекторів з охорони довкілля.
Як розповів один із учасників, депутат Височанської громади від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Олексій Головко, подібні тренінги дуже цінні для громад.
«Учасники тренінгу «Чиста Слобожанщина» здобули не лише теоретичні знання, а й можливість розробити та реалізувати власні програми. По закінченню заходу було створено групи, до складу яких увійшли депутати різних рівнів, підприємці, активісти. Кожна із груп розробляє власний екопроєкт. Після затвердження ці проєкти мають шанс отримати фінансування з облбюджету та інших джерел для подальшої реалізації. Також цікавим виявився досвід спілкування із запрошеними на захід підприємцями, які працювали у сфері сортування та переробки сміття в Європі», - наголосив Олексій Головко.
Довідка. Захід у рамках екологічного проєкту «На чистоту» організовано у рамках співробітництва Харківської обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, Харківської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції України, громадських організацій «Екотрансформація» та Партнерство Green Business Ukraine, а також Державної екологічної Академії післядипломної освіти та Акціонерного товариства «Укргазвидобування».