НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Виклики та перспективи. Щотижневий дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Робота міського голови завжди пов'язана з великою відповідальністю, а коли мова йде про Харків, вона стає ще більшою. Прифронтове місто, яке зазнало чимало обстрілів з боку «сусіда», яке попри війну розвивається, зустрічає містян з евакуації та реалізовує унікальні проєкти (наприклад, метрошкола). Харківський міський голова Ігор Терехов відомий активною роботою на користь міста, команда «Успішного Харкова» це підтримує. Щотижня ми збираємо головні новини, щоб розповісти про діяльність мера.

Готовність до зими

Попереду в нас - чергова воєнна зима. Харківські комунальники на 80% підготували системи водо- та теплопостачання до опалювального сезону. Про це 10 вересня в ефірі телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.

«Ретельно готуємося до нового опалювального сезону. Дуже багато вже зроблено. Звісно, не все залежить від нас, бо є енергетичні можливості, є воєнна обстановка, але все, що залежить від міської влади, «Тепломереж» та інших комунальних підприємств, буде зроблене», - наголосив Ігор Терехов.

До початку опалювального сезону в Харкові планують завершити відновлювальні роботи в 60 житлових будинках, пошкоджених російськими обстрілами.

Яким буде Харків після відбудови: плани та проєкти

В інтерв'ю «РБК-Україна» міський голова Ігор Терехов повідомив, що внаслідок військових дій близько 5 тисяч будинків отримали різні пошкодження, 500з них не підлягають відновленню.

«Це виклик для нас. Але це й нові можливості, наприклад, збудувати сучасні будинки. Ми вже маємо рішення, і ці будинки будуть не такими, якими були за часів Радянського Союзу. Вони будуть дуже комфортними та обов'язково пристосованими для людей з обмеженими можливостями. Поряд із безпекою ми враховуємо і інклюзивність», - зазначив Ігор Терехов.

Він наголосив, що після рестарту Харків уже ніколи не буде радянським.

«Харків - це Україна. Це буде європейське креативне місто. Ось це і є наша стратегія. Я впевнений, що під цю стратегію ми залучимо достатньо інвестицій, які окупляться», - наголосив мер.

Метрошкола у Харкові: школярів побільшало

У Харкові побільшало школярів, які навчаються в обладнаних класах на станціях метро. Про це 14 вересня в ефірі телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов. За його словами, перші тижні навчання у комбінованому режимі показали, що ідея створення метрошколи була вдалою.

«Кількість школярів зросла. Якщо спочатку це була одна тисяча учнів, то зараз у метрошколі навчається вже 1064 учні. Є попит на те, щоб облаштовувати нові класи, і ми цим зараз займаємося», - наголосив мер.

Він нагадав, що до метрошколи дітей у супроводі поліції підвозить автобус. Також для учнів організоване безкоштовне харчування.

Головне - нагодувати людей

Пункти видачі безкоштовного харчування щодня обслуговують близько 35 тис. харків’ян та внутрішньо переміщених осіб. 14 вересня в ефірі телемарафону міський голова Ігор Терехов нагадав, що ці пункти почали роботу у грудні минулого року.

«Попит є, тому ми продовжуватимемо годувати людей безкоштовно», - зазначив Ігор Терехов.

Зустріч з головним рабином України

Головний рабин України Моше Реувен Асман відвідав КП «Харківводоканал» та передав підприємству сучасну систему очищення та фільтрації води. У Харкові його зустріли міський голова Ігор Терехов, генеральний директор КП «Харківводоканал» Віталій Панов та головний рабин Харкова і області Мойше Москович.

Ігор Терехов подякував єврейській громаді за підтримку.

«Ви з перших днів війни надаєте неоціненну допомогу харків'янам і сьогодні зробили ще одну добру та корисну справу для мешканців міста», - зазначив мер.

Інвестиційний форум Kharkiv Restart

19 вересня у Києві відбудеться інвестиційний форум Kharkiv Restart. В інтерв’ю «РБК-Україна» міський голова Ігор Терехов повідомив, що захід відвідає британський архітектор Норман Фостер та його архітектурне бюро.

«Буде багато IT-компаній, оскільки Харків був і є містом, де ця сфера розвивається дуже активно. Також приїдуть представники таких компаній, як «Philip Morris» і, сподіваюся, «McDonald's, - повідомив Ігор Терехов.

За його словами, в рамках форуму обговорюватиметься залучення інвестицій у відновлення та розвиток Харкова, але, за словами мера, розробляти проєкти та вкладати кошти потрібно вже зараз.

Робота влади

Харківський міський голова Ігор Терехов порушив питання про передачу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з військовослужбовців з місцевого до держбюджету. Цю тему обговорили на обласному засіданні членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, в якому дистанційно взяли участь Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, голова ОП Андрій Єрмак, віцепрем'єр-міністр України Ірина Верещук, керівники міністерств та інші урядовці, представники громад України.

У виступі Ігор Терехов зазначив, що зараз всі зусилля мають бути сконцентровані на допомозі військовим. При цьому в Харкові через обстріли збитки від руйнувань вже становлять близько 9 млрд євро. За його словами, завдяки Офісу Президента, уряду, Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури торік вдалося відновити 200 багатоповерхових будинків, а цього року в роботі - ще 68 об'єктів.

«Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт, яким передбачається з 1 жовтня 2023 року забрати податок на доходи фізичних осіб з військовослужбовців на рівень держбюджету. У такому випадку цього року ми недорахуємося приблизно 650 млн грн, а у 2024 році - 3 млрд 400 млн грн», - зазначив Ігор Терехов.

Подяки військовим

Урочистості з нагоди дня створення 164-ї радіотехнічної Слобідської бригади відбулися 14 вересня у Харкові. Міський голова Ігор Терехов зазначив, що завдяки роботі, зокрема, й цієї бригади, харків'яни відносно безпечно живуть та спокійно сплять.

«Дякую за все, що ви робите! Це нелегко, але ви продовжуєте працювати заради перемоги України та мирного життя в нашому місті. Нехай удача буде на вашому боці! А ми завжди будемо вдячні вашій бригаді», - сказав Ігор Терехов.

Мер вручив військовослужбовцям Почесні грамоти виконавчого комітету Харківської міської ради та Подяки міського голови.

Харків спортивний

Харківський міський голова Ігор Терехов 14 вересня нагородив переможців та призерів турніру з мініфутболу в рамках спартакіади з масових видів спорту серед департаментів міськради, комунальних підприємств та районних адміністрацій.

Переможцем стала команда КП «Харківводоканал». Друге місце у Департамента у справах сім'ї, молоді та спорту, третє - КП «Харківські теплові мережі».

Ігор Терехов привітав учасників турніру та побажав їм подальших перемог.