НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Тетяна Біловол: Необхідно поглибити зв'язки дитячої обласної клінічної лікарні з районами

Заступниця голови Харківської обласної ради Тетяна Біловол, депутати обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Світлана Ротач та Карина Кірієнко провели робочу зустріч з керівництвом Обласної дитячої клінічної лікарні №1. Вони обговорили проєкти подальшого розвитку установи, зокрема, можливість налагодити виїзди комплексних медичних бригад до районів області.

За інформацією директора медзакладу Георгія Муратова, зараз в ньому в середньому на лікуванні знаходиться 140 дітей. Заповнюваність стаціонару становить 54%, але значно зросли обсяги амбулаторної допомоги. При цьому з районів стало надходити значно більше пацієнтів із запущеними стадіями розвитку хвороб.

Він пояснив, таку ситуацію тим, що зараз немає системи медичного обліку дітей. Якщо раніше організувати роботу виїзної бригади з лікарні можна було через районного педіатра, то тепер інформацію про необхідність виїзду комплексної бригади в райони можна отримати тільки в центрах екстреної медичної допомоги. І ця інформація не завжди актуальна. В результаті, якщо раніше на виїздах бригада оглядала по 40 дітей за один раз, то тепер - по 12. Таким чином, ефективність роботи значно знижується
Тетяна Біловол наголосила, що проблему, пов'язану з неповною статистикою щодо захворюваності дітей, потрібно вирішувати.

«Найближчим часом зберемо нараду за участю головних лікарів, медиків - представників первинного і вторинного рівня медицини, щоб оптимізувати збір статистики. Можливо, будуть проведені круглі столи на цю тему, щоб прояснити ситуацію і зрозуміти, що потрібно зробити. Можливо, знадобиться укладати договори про співпрацю між медичними установами», - зазначила Тетяна Біловол.