НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Сергій Чернов: Щоб зберегти унікальний музей у Краснограді, його планують зробити філією обласного Історичного музею

Депутат обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Сергій Чернов провів виїзний прийом громадян у Красноградському районі. З проханням вирішити питання з фінансуванням Красноградського краєзнавчого музею ім. П. Мартиновича звернулася його директор Наталія Швець.

Вона розповіла, що проблема виникла після того, як у зв'язку з реформою децентралізації, все майно музейного комплексу було передано на баланс Красноградської громади. Кошти на його утримання з бюджету району вже не надходять, а у нового балансоутримувача не вистачає бюджетних можливостей, щоб повноцінно утримувати культурну спадщину і будівлю музею.

Сергій Чернов зазначив, що докладе всіх зусиль, щоб зберегти найстаріший музей на території Харківщини, який також є одним з найбільших провінційних музеїв в Україні.

«Це величезний комплекс, що включає в себе ще й музей просто неба, і картинну галерею, фонд якої поступається тільки Харківському художньому музею. Усвідомлюючи всю цінність цієї культурної спадщини, ми виступили з ініціативою зробити музей філією обласного Історичного музею. Необхідні документи підготовлені і направлені на розгляд до обласної ради, обласної адміністрації та Харківського історичного музею ім. Сумцова», - розповів Сергій Чернов.