НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харкові працюють над створенням муніципальної «швидкої»

Заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, депутат Харківської міської ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Світлана Горбунова-Рубан на пресконференції розповіла, як проходить робота із створення в місті муніципальної швидкої допомоги.

Нагадаємо, з такою ініціативою виступив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

«Ми повинні мати муніципальну швидку допомогу. Ми відповідаємо за забезпечення життєдіяльності м. Харкова, але при цьому ніяк не впливаємо на швидку допомогу. Вона знаходиться в обласному підпорядкуванні», - зазначив він раніше на пресконференції.

За словами Світлани Горбунової-Рубан, зараз ведуться переговори з діючою службою екстреної (швидкої) медичної допомоги.

«Зустрічалися з головним лікарем Віктором Забаштою, він надав відповідні рекомендації: про які види допомоги можна говорити при створення муніципальної невідкладної допомоги. Ми опрацювали нормативну базу, що дозволяє створити муніципальну невідкладну допомогу, зробили первинні розрахунки, зокрема, зі створення пунктів невідкладної допомоги у всіх поліклініках Харкова. Це те, до чого нас зобов'язує чинне законодавство. Намагаємося створити алгоритм роботи невідкладної допомоги не тільки через ці пункти, але і в мобільному варіанті, тобто коли медики виїжджатимуть за вказаною в заявці адресою. Але щоб заявку обробити і зрозуміти, що туди потрібно направить медиків, необхідно створити колл-центр. Там будуть перебувати лікарі, які здатні вирішити, посилати на виклик виїзну бригаду для надання невідкладної допомоги або можна проконсультувати за телефоном і рекомендувати звернутися до сімейного лікаря або пункт невідкладної допомоги», - повідомила заступник мера.

Вона запевнила, що проект буде обов'язково реалізований.

«Це серйозний проект, ми не маємо права помилятися. Нам потрібен час і серйозні підходи. Ми його обов'язково виконаємо», - резюмувала Світлана Горбунова-Рубан.