НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Цьогорічний набір дітей до санаторних шкіл може опинитися під загрозою. Валерія Мураєва

Депутати Харківської обласної ради ухвалили звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася у сфері функціонування санаторних шкіл.
У звернені йдеться про неприпустимість продовження реформування санаторних шкіл, зважаючи на наявність значних прогалин у чинному законодавстві. Інакше це може призвести до припинення їхньої діяльності. Наразі зміни, внесені до Закону України «Про повну загальну середню освіту» стосовно санаторних шкіл, тільки відтермінували проведення реорганізації, а не вирішили питання збереження такого типу закладів загальної середньої освіти.

Як розповіла заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва, під загрозою опинився вже цьогорічний набір до санаторних шкіл.

«Я опікуюсь цією проблемою з моменту, коли зміни до законодавства поставили санаторні та спеціальні школи на межу закриття. Це питання навіть ставало приводом розгляду на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Зусиллями багатьох людей нам вдалося досягти відтермінування ліквідації або реорганізації санаторних шкіл на рік. Хоча ми пропонували інший термін – 5 років. Час, який ми отримали, спливає. Якщо негайно не будуть ухвалені зміни до законодавства або рішення про відтермінування фактичного закриття санаторних шкіл, то набір до початкових класів уже цього року буде під загрозою», - зазначила вона.

За словами Валерії Мураєвої, в рамках чинного законодавства невирішеним також залишається питання функціонування шкіл, які виховують дітей, хворих на діабет і сколіоз.
«Вважаю, що усе це неприпустимо для Харківської області, тому сьогодні ми ухвалили звернення, де я є співавтором, щодо категоричного протесту та вимоги створити робочу групу, яка має знайти оптимальні шляхи вирішення цього соціально важливого і болючого питання», - наголосила заступниця голови облради.

У 2020/2021 навчальному році там у Харківській області працювало 6 санаторних шкіл. В них навчалося 1272 учня (з них – 60 дітей з інвалідністю), у 7 дошкільних групах – 106 дітей, всього – 1378 дітей. Відповідно до статистичних даних, наповнюваність такого типу закладів загальної середньої освіти в області майже не змінюється, тобто потреба в них залишається.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.