НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Для харківських підприємців знизили ставку орендної плати за землю

Харківська міська рада затвердила зниження фінансового навантаження на місцевих підприємців, щоб допомогти їм швидше подолати наслідки карантину.

За рішенням міськради ставка при укладанні договорів оренди землі в Харкові знижується з 8% до 3% для закладів громадського харчування, до 6% - для офісної та адміністративної нерухомості, до 2% - для багатоквартирних житлових будинків з об'єктами торговельно-розважальної інфраструктури. Також буде знижено ставку орендної плати за землю для будівництва багатоквартирних житлових будинків з 3% до 2%, для установ побутових послуг - з 8% до 3%, МАФів - з 10% до 5%, освітніх організацій - з 3% до 1,5%.

«Нам довелося знайти баланс і ретельно прорахувати всі нові ставки, - заявив керівник міста Ігор Терехов, який ініціював заходи щодо підтримки підприємців. - Але ми розуміємо, що бізнес повинен розвиватися. Це "гра в довгу". Сьогоднішнє рішення торкнеться всіх верств підприємництва. Зараз потрібно допомогти бізнесу стати на ноги після пандемії. Все це потім повернеться сторицею».

Терехов підкреслив, що зниження ставок для міських ринків з 9% до 6% повинно відбитися на умовах договорів, за якими на ринках працюють підприємці.

Зміни орендної ставки набудуть чинності в новому бюджетному році - з 1 січня 2022 року.

«Ініціативи, запропоновані Ігорем Тереховим і департаментами міської ради, принесуть позитивний економічний ефект. Зниження фінансового навантаження на бізнес у кінцевому рахунку окупиться тим, що в міську економіку буде заходити більше інвестицій, з'являться нові робочі місця і бюджет від цього лише виграє. Адже мікробізнес виявився незахищеним кластером підприємництва під час карантинних обмежень», - прокоментував рішення міськради голова ГО «ФОП Разом UA» Олексій Дедул.


Підписуйтесь на Telegram-канал "Блоку Кернеса - Успішний Харків": https://t.me/uspishniy_kharkiv